تذکر جدی مرکز بررسی جرائم سازمان‌یافته به تعدادی از مروجان فساد + اسامی

گرداب مرکز بررسی جرائم سازمان‌یافته سایبری به تعدادی از استودیوهای عکاسی که نقش مؤثری در چرخه مجرمانه مدلینگ ایفا می‌کنند، تذکر جدی داد.

به گزارش گروه دفاعی خبرگزاری تسنیم به نقل از گرداب،‌ مرکز بررسی جرائم سازمان یافته سایبری به تعدادی از استودیوهای عکاسی که نقش مؤثری در چرخه مجرمانه مدلینگ ایفا می‌کنند، تذکر جدی داد.

این مرکز در این تذکر با یادآوری مواد 742 و 743 قانون مجازات اسلامی تأکید کرده که تداوم روند اقدامات این افراد موجب برخورد شدید قانونی خواهد شد.

به نظر می‌رسد بخشی از افراد حاضر در این چرخه به‌دلیل عدم‌آگاهی از قوانین، مغفول جریانات خاص قرار گرفته‌اند و لذا  اطلاع‌رسانی و آگاه‌سازی در این زمینه، اثرات مثبتی به جای خواهد گذاشت.

نکته‌ای که در هر دو مرحله اجرا و رسانه‌ای شدن پروژه عنکبوت2 خود را نشان داد؛ در مرحله اجرا تذکر به تعدادی از فعالان چرخه مدلینگ، منجر به توقف فعالیت‌های آنان شد و در مرحله رسانه‌ای شدن نیز تعدادی از این افراد فعالیت‌های خود را به‌صورت داوطلبانه متوقف کردند.

لازم به ذکر است در ماده 742 قانون مجازات اسلامی آمده است:

«هرکس به‌وسیله سامانه‌های رایانه‌ای یا مخابراتی یا حامل‌های داده محتویات مستهجن را منتشر، توزیع یا معامله کند یا به‌قصد تجارت یا افساد تولید یا ذخیره یا نگهداری کند، به حبس از نود و یک روز تا دو سال یا جزای نقدی از پنج میلیون (5.000.000) ریال تا چهل میلیون (40.000.000) ریال یا هر دو مجازات محکوم خواهد شد».

قانون‌گذار در تبصره 3 از این ماده آورده است:

«چنانچه مرتکب اعمال مذکور در این ماده را حرفه خود قرار داده باشد یا به‌طور سازمان یافته مرتکب شود چنانچه مفسد فی‌الارض شناخته نشود، به حداکثر هر دو مجازات مقرر در این ماده محکوم خواهد شد».

همچنین ماده 743 قانون مجازات اسلامی نیز به‌قرار زیر است:

«هرکس از طریق سامانه‌های رایانه‌ای یا مخابراتی یا حامل‌های داده مرتکب اعمال زیر شود، به‌ترتیب زیر مجازات خواهد شد:

الف) چنانچه به‌منظور دستیابی افراد به محتویات مستهجن، آنها را تحریک، ترغیب، تهدید یا تطمیع کند یا فریب دهد یا شیوه دستیابی به آنها را تسهیل نموده یا آموزش دهد، به حبس از نود و یک روز تا یک سال یا جزای نقدی از پنج میلیون (5.000.000) ریال تا بیست میلیون (20.000.000) ریال یا هر دو مجازات محکوم خواهد شد. ارتکاب این اعمال در خصوص محتویات مبتذل موجب جزای نقدی از دو میلیون (2.000.000) ریال تا پنج میلیون (5.000.000) ریال است.

ب) چنانچه افراد را به ارتکاب جرائم منافی عفت یا استعمال مواد مخدر یا روان‌گردان یا خودکشی یا انحرافات جنسی یا اعمال خشونت‌آمیز تحریک یا ترغیب یا تهدید یا دعوت کرده یا فریب دهد یا شیوه ارتکاب یا استعمال آنها را تسهیل کند یا آموزش دهد، به حبس از نود و یک روز تا یک سال یا جزای نقدی از پنج میلیون (5.000.000) ریال تا بیست میلیون (20.000.000) ریال یا هر دو مجازات محکوم می‌شود».

اسامی مروجان فساد

در پایان ذکر این دو  نکته نیز ضروری است :

1) تذکرهای سایبری مرکز بررسی جرایم سازمان یافته به افراد متخلف، از طریق سایت گرداب اطلاع رسانی می‌شود.

2) هرگونه سوءاستفاده از عنوان این مرکز، منجر به پیگیری قضایی خواهد شد.

شما می‌توانید موارد مشکوک را از طریق سامانه تعاملی گرداب (my.gerdab.ir) گزارش دهید.

انتهای پیام/*

[ منبع این خبر سایت تنسیم-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «تذکر جدی مرکز بررسی جرائم سازمان‌یافته به تعدادی از مروجان فساد + اسامی» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات