تأکید خبرگان بر تلاش برای خنثی‌سازی «دوقطبی‌سازی» در جامعه

آیت‌الله جنتی نخستین جلسه هیئت‌رئیسه پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری به ریاست آیت‌الله احمد جنتی برگزار شد.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری تسنیم، نخستین جلسه هیئت‌رئیسه پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری به ریاست آیت‌الله احمد جنتی رئیس این مجلس و اعضای هیئت‌رئیسه برگزار شد.

در این نشست راهکارهای اجرای بیانات مقام معظم رهبری بررسی و مقرر شد، معاونت اجرایی مجلس خبرگان با ارائه پیشنهادهای قابل اجرا، بررسیهای لازم را انجام دهد و نتیجه را در جلسه آینده به هیئت‌رئیسه ارائه کند.

همچنین موضوعات مطرح شده در سخنرانی اعضای مجلس خبرگان در اجلاس اخیر بررسی و تصمیمات لازم برای انعکاس آن به مقامات ذیربط گرفته شد.

هیئت‌رئیسه مجلس خبرگان همچنین با استناد به توطئه‌های دشمن و تلاش مذبوحانه برای ایجاد تفرقه و دوقطبی کردن جامعه، مقرر شد از طریق تعامل با رؤسای سه قوه، مقامات و مسئولان کشور، تمهیدات لازم برای خنثی کردن این توطئه‌ها در چارچوب رهنمودهای مقام معظم رهبری اتخاذ شود.

اعضای هیئت‌رئیسه خبرگان همچنین مقرر کردند که جلسات این هیئت ماهانه و به طور منظم برگزار شود.

همچنین زمان جلسه مشترک مجلس خبرگان طبق تبصره 2 ماده 15 آئین‌نامه این مجلس تعیین و مقرر شد درباره دستور جلسه آن در جلسه آینده هیئت‌رئیسه تصمیم‌گیری شود.

هیئت‌رئیسه خبرگان همچنین مقرر کرد که جایگاه، اهداف و وظایف این مجلس از طریق رسانه ملی، دیگر رسانه‌ها و با استفاده از ظرفیت فضای مجازی تبیین شود.

اعضای هیئت‌رئیسه مجلس خبرگان در این نشست همچنین با قدردانی از پیام و سخنرانی مقام معظم رهبری درباره وظایف این مجلس از نهادهایی که در برگزاری انتخابات این دوره از مجلس خبرگان و نیز در برپایی مراسم افتتاحیه همکاری داشتند، قدردانی کردند.

همچنین مقرر شد، معاونت فرهنگی مجلس خبرگان برای فعال کردن همه بخش‌های این مجلس در چارچوب تبیین و اجرای رهنمودهای مقام معظم رهبری و تبیین جایگاه این مجلس این همایشها را با حضور اعضای خبرگان و کارشناسان و صاحبنظران حوزوی و دانشگاهی برگزار می‌کند.

در این جلسه، همچنین بر فعال شدن کمیسیونهای شش‌گانه مجلس خبرگان و آغاز به کار آنها تأکید و مقرر شد که جلسه آینده هیئت‌رئیسه پنجشنبه 24 تیر در دبیرخانه این مجلس در قم برگزار شود.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «تأکید خبرگان بر تلاش برای خنثی‌سازی «دوقطبی‌سازی» در جامعه» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات