برای مقابله با ایران، از تروریست‌های سوری حمایت می‌کنیم

برای مقابله با ایران، از تروریست‌های سوری حمایت می‌کنیمطی پنج سالی که از آغاز درگیری ها و جنگ داخلی در سوریه می گذرد، بحث های فراوانی درباره حمایت مستقیم و غیرمستقیم رژیم اسرائیل از گروه های تروریستی سوری مطرح شده است. اکنون، یکی از رؤسای سابق سازمان جاسوسی رژیم اسرائیل (موساد) ضمن اذعان به این حمایت، دلایل جالب توجهی برای آن بیان کرده است.

به گزارش «تابناک» به نقل از «الجزیره»، رئیس پیشین موساد، از اقدام رژیم اسرائیل در حمایت از تروریست های عضو «جبهه النصره» و مداوای مجروحین این گروه تروریستی در سرزمین های اشغالی دفاع کرده و این موضوع را به حضور ایران در سوریه مرتبط دانسته است. با این حال، تناقض گویی های وی در این زمینه، خود موضوعی قابل توجه به شمار می رود.

یفراییم هالوی در گفت و گو با الجزیره اظهار داشته، از اینکه رژیم اسرائیل مجروحین گروه تروریستی جبهه النصره را در بیمارستان های خود درمان می کند، نگرانی ندارد. با این حال، وی ابتدا این امر را به ملاحظات «انسان دوستانه» مرتبط دانسته و سپس، ناچار به اذعان به این موضوع شده که چنین اقدامی اساساً با هدف مقابله با ایران انجام می گیرد.

هالوی اظهار داشته: «همیشه خوب است، با دشمنان خود به شیوه ای انسانی رفتار کنید». با این حال، وی در پاسخ به سؤالی درباره اینکه آیا صرفاً ملاحظات انسان دوستانه در چنین امری دخیل بوده، اظهار داشته: «من نمی گویم که هیچ ملاحظه تاکتیکی مطرح نبوده است. حرف من این است که ملاحظه اصلی و فوری ترین ملاحظه، انسان دوستانه بوده است».

با وجود این، وی که در ابتدا مدعی «رفتار انسانی با دشمنان» شده، در پاسخ به اینکه چرا رژیم اسرائیل چنین کاری را با حزب الله انجام نمی دهد، به تناقض گویی روی آورده و گفته، دلیل این امر آن است که حزب الله مستقیم رژیم اسرائیل را هدف قرار می دهد، اما القاعده چنین کاری نمی کند!

وی همچنین در بخشی دیگر از این گفت و گو، به دلیل اصلی حمایت رژیم اسرائیل از گروه های تروریستی در سوریه اذعان کرده و گفته، اگر ایران در سوریه «مداخله» نمی کرد، اسرائیل هم «ناچار» نمی شد از جبهه النصره حمایت کند. به عبارت دیگر، وی مستقیم به این امر اذعان کرده که حمایت تل آویو از تروریست های سوری، با هدف مقابله با ایران انجام می گیرد.

گفتنی است، طی پنج سال گذشته و در جریان جنگ داخلی سوریه، گزارش های متعددی درباره حمایت رژیم اسرائیل از تروریست ها و به ویژه مداوای تروریست های سوری در بیمارستان های این رژیم منتشر شده، اما مقامات ارشد اسرائیلی رسماً به چنین امری اذعان نکرده بودند؛ علاوه بر این، رژیم اسرائیل تاکنون چندین بار اقدام به هدف قرار دادن رزمندگان حزب الله در سوریه کرده است.

از سوی دیگر، باید اشاره کرد که موضوع هدف قرار نگرفتن رژیم اسرائیل از سوی القاعده ـ و البته دیگر گروه های تروریستی ـ خود یکی از بحث برانگیزترین موضوعاتی است که از زمان ظهور موج جدید تروریسم در منطقه و جهان مطرح بوده و همواره این سؤال مطرح بوده که چرا این گروه ها که مدعی «اسلام» هستند، دشمن اصلی اسلام و مسلمانان، یعنی رژیم اسرائیل را هدف قرار نمی دهند. البته اظهارات این رئیس پیشین موساد، موضوع را کاملاً روشن کرده و حمایت های رژیم اسرائیل از تروریست ها را علنی ساخته است.

[ منبع این خبر سایت تابناک-پربازدیدها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «برای مقابله با ایران، از تروریست‌های سوری حمایت می‌کنیم» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات