6 بنگلادشی در سنگاپور متهم به حمایت مالی از تروریسم شدند

به گزارش ایرنا، این 6 بنگلادشی فروردین ماه امسال با استناد به قانون امنیت داخلی سنگاپور بازداشت شدند و نخستین کسانی هستند که تحت قانون مرتبط با تروریسم سنگاپور محاکمه می شوند.
پلیس سنگاپور روز شنبه در بیانیه ای اعلام کرد این 6 مرد که 'رحمان میزانور'، 'مامون لیکوت علی'، میاح روبل'، 'زامان دولت'، 'نور اسلام سوادگاد' و 'سهیل هولادر اسماعیل' نام دارند، روز گذشته در دادگاه متهم به فراهم کردن و یا جمع آوری پول برای اهداف تروریستی شدند.
5 نفر از این افراد به دادگاه اعلام کردند قصد اعتراف به گناه خود را دارند و انتظار می رود در دادگاه بعدی که قرار است روز سه شنبه این هفته برگزار شود، نسبت به این امر اقدام کنند.
براسا گزارش شبکه سنگاپوری خبر آسیا، 'مامون لیکوت علی' دیگر متهم این پرونده، اتهام مطرح شده را رد کرد و پرونده وی 29 خرداد مورد بررسی قرار می گیرد.
گزارش اوایل ماه جاری وزارت کشور سنگاپور نشان می دهد که این 6 نفر از یک گروه 8 نفره هستند که قصد راه اندازی دولت به اصطلاح اسلامی در بنگلادش را داشته اند.
این گروه که خود را دولت به اصطلاح اسلامی بنگلادش می خواند، ماه مارس سال جاری توسط 'رحمان میزانور' 31 ساله که دارنده گذرنامه سنگاپوری است، تشکیل شده بود.
بقیه اعضای این گروه که در رده سنی بین 26 تا 34 سال قرار دارند، دارای مجوز کار از سنگاپور هستند.
تحقیقات وزارت کشور سنگاپور نشان می دهد که این گروه چندین هدف را برای حمله احتمالی در بنگلادش در نظر داشتند و اسنادی برای سلاح و ساخت بمب در دست داشته اند.
آنها همچنین مقادیری از محتوای آموزشی گروه های تروریستی داعش و القاعده را در اختیار داشته و قصد داشتند برخی بنگلادشی های دیگر که در سنگاپور اقامت دارند را نیز به عضویت خود درآورند.
آساق**241 **1611

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-سایر می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «6 بنگلادشی در سنگاپور متهم به حمایت مالی از تروریسم شدند» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات