دو صنعت جدید آماده ورود به بورس تهران

مدیرعامل بورس تهران گفت: فرایند آماده سازی دو صنعت جدید برای پذیرش در بورس تهران در حال نهایی شدن است. خبرگزاری تسنیم: حسن قالیباف اصل در حاشیه عرضه اولیه سهام واسپاری ملت با اعلام این خبر به پذیرش صنعت جدید هتل داری در بورس تهران اشاره کرد و گفت: موضوع پذیرش هتل های زنجیره ای هما متعلق به تامین اجتماعی هفته آینده در هیات پذیرش مطرح می شود و امیدوارم که با پذیرش و عرضه آن در بورس تهران موافقت شود.

به گزارش بورس تهران؛ وی خاطرنشان کرد: فرایند آماده سازی نیروگاه جهرم به عنوان اولین شرکت دارای سیکل ترکیبی در بورس، برای پذیرش در حال انجام است و تا پایان خرداد ماه به هیات پذیرش می رود.

قالیباف اصل افزود: شرکت آسان پرداخت فعال در خدمات بانکی است و درج شده و آماده سازی آن در حال انجام است و بر این اساس تلاش می کنیم هر چه زودتر نهایی شود و شاهد عرضه سهام آن در بورس تهران باشیم.

وی همچنین به برنامه ریزی بورس تهران برای تامین مالی بنگاه های اقتصادی از طریق اوراق بدهی اشاره کرد و اظهار داشت: بورس تهران در زمینه اوراق بدهی برنامه ریزی مستمر و بلند مدت دارد. بعلاوه این که برای درج و عرضه اوراق بدهی دولت و شرکت ها برنامه ریزی کرده ایم و در زمینه آشنایی شرکت ها با تامین مالی از طریق بازار اوراق بدهی بازاریابی و اطلاع رسانی خوبی انجام شده است.

مدیرعامل بورس تهران افزود: بورس تهران در روزهای پایانی سال گذشته عرضه 50 هزار میلیارد تومان اوراق بدهی نفتی را در کارنامه خود ثبت کرد. این رقم در بازار سرمایه و در این حجم بی سابقه بود. همچنین در بهار امسال عرضه هایی مانند صکوک رایتل در زمینه اوراق بدهی و صکوک انجام گرفت که جزء بازار بدهی محسوب می شود.

قالیباف اصل گفت: با توجه به برنامه های دولت امسال حدود 30 اوراق بدهی در بازار را به ارزش 30 هزار میلیارد تومان  عرضه می کنیم.

مدیرعامل بورس تهران تاکید کرد: استقبال خوب در زمینه اوراق بدهی نشان می دهد بازار سرمایه، پتانسیل خوبی در زمینه تامین مالی بنگاه های اقتصادی از طریق اوراق بدهی را دارد.

[ منبع این خبر سایت فردانیوز-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «دو صنعت جدید آماده ورود به بورس تهران» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات