الزام شرکت های فناوری آمریکا به حذف سریع محتوای توهین آمیز -آکا

آموزش کامپیوتر و اینترنت ، دیجی آکادنیای اینترنت

آکاایران: سرویس فناوری آکا ایران به نقل از ایتنا؛ بخش وب و اینترنت:

به گزارش آکاایران: آکا ایران- بر اساس توافق مقامات اروپایی با چهار شرکت اینترنتی بزرگ آمریکا، این شرکت ها موظف به حذف و بلوکه کردن مطالبی هستند که کاربران با هدف نفرت پراکنی و توهین به دیگر کاربران منتشر می کنند.

,الزام,شرکت,فناوری,[categoriy]

الزام شرکت های فناوری آمریکا به حذف سریع محتوای توهین آمیز

الزام شرکت های فناوری آمریکا به حذف سریع محتوای توهین آمیز -آکاالزام,شرکت,فناوری,آمریکا,سریع,محتوای

آکاایران: الزام شرکت های فناوری آمریکا به حذف سریع محتوای توهین آمیز

بلوکه کردن این مطالب غیرقانونی باید ظرف ۲۴ ساعت پس از زمان انتشار آن ها اتفاق بیفتد. این سخت گیری نشانگر فشار فزاینده ای است که شرکت های فناوری آمریکا برای تداوم کار و فعالیت در قاره سبز با آن مواجهند.

به گزارش آکا ایران به نقل از فارس به نقل از رویترز، از سوی دیگر باید توجه داشت که با رشد بحران های سیاسی و اجتماعی در غرب آسیا و قاره اروپا، استفاده از سایت های اینترنتی و شبکه های اجتماعی برای نفرت پراکنی و توهین به اقلیت ها و مذاهب مختلف به خصوص مسلمانان افزایش یافته و پیامدهای این وضعیت دولت های اروپایی را به تلاش و فکر برای چاره جویی انداخته است.

بر اساس قوانین رفتاری جدید وضع شده توسط کشورهای عضو اتحادیه اروپا در مورد اظهارات نفرت پراکنانه آنلاین، فیس بوک، یوتیوب، توییتر و مایکروسافت باید در کمتر از ۲۴ ساعت گزارشات ارسالی در مورد انتشار مطالب نامناسب توسط کاربران را بررسی کنند و در صورت صحت ادعاهای گزارش شده مطالب مذکور را پاک کرده یا دسترسی به آن ها را در صورت لزوم ناممکن کنند.

مقامات اروپایی در ماه های اخیر بارها در مورد رشد استفاده از اینترنت برای توهین به مهاجران و پناهندگان کشورهای جنگ زده در غرب آسیا و همین طور استفاده اعضای گروه تروریستی داعش از شبکه های اجتماعی برای عضوگیری و نفرت پراکنی هشدار داده اند.

در این میان برخی صاحب نظران بیم دارند که این روند منجر به محدودیت آزادی بیان در فضای مجازی شود، زیرا نمی توان با دقت و سرعت همه گزارش های ارسالی کاربران در زمینه سخنان نفرت پراکنانه را بررسی نمود. همچنین شاخص های شناسایی این نوع پست ها و مطالب دقیقا مشخص نیست. قرار است به منظور تسهیل اجرای این قانون برخی نهادهای مدنی و سازمان های غیردولتی نیز به شرکت های فناوری آمریکایی کمک کنند.[ منبع این خبر سایت آکاایران-تکنولوژی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «الزام شرکت های فناوری آمریکا به حذف سریع محتوای توهین آمیز -آکا» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات