احتمال ممنوعیت استفاده از گوشی های هوشمند دارای قابلیت رمزگذاری در نیویورک -آکا

آموزش کامپیوتر و اینترنت ، دیجی آکاترفندهای امنیتی

آکاایران: سرویس فناوری آکا ایران به نقل از ایتنا؛ بخش امنیت:

به گزارش آکاایران: آکا ایران- طبق لایحه ارائه شده در نیویورک تنها فروش گوشی هایی در نیویورک مجاز دانسته شده که رمزگشایی و قفل شکنی آنها توسط شرکت سازنده ممکن باشد.

,احتمال,ممنوعیت,گوشی,[categoriy]

احتمال ممنوعیت استفاده از گوشی های هوشمند دارای قابلیت رمزگذاری در نیویورک

احتمال ممنوعیت استفاده از گوشی های هوشمند دارای قابلیت رمزگذاری در نیویورک -آکااحتمال,ممنوعیت,گوشی,هوشمند,دارای,قابلیت

آکاایران: احتمال ممنوعیت استفاده از گوشی های هوشمند دارای قابلیت رمزگذاری در نیویورک

یکی از نمایندگان نیویورک در مجلس نمایندگان محلی این شهر لایحه ای جنجالی را پیشنهاد داده که در صورت تصویب استفاده از گوشی های هوشمند مجهز به نرم افزارهای رمزگذاری اطلاعات در این شهر محدود خواهد شد.

به گزارش آکا ایران به نقل از فارس، بر طبق این لایحه تنها استفاده از گوشی های رمزگذاری شده ای در نیویورک مجاز خواهد بود که پلیس و قوای انتظامی امکان رخنه به آنها و بررسی اطلاعات ذخیره شده در گوشی های مذکور را داشته باشند.

در بخش دیگری از این لایحه تنها فروش گوشی هایی در نیویورک مجاز دانسته شده که رمزگشایی و قفل شکنی آنها توسط شرکت سازنده ممکن باشد. ضمانت اجرایی این لایحه مجازات هایی است که برای فروشندگان متخلف در نظر گرفته شده است.

این لایحه ابتدا در ژوئن سال گذشته ارائه شد و هم اکنون در کمیته مربوطه در حال بررسی است. هنوز مشخص نیست آیا مجلس محلی نیویورک این قانون را تائید می کند یا خیر و در صورت تائید فرماندار نیویورک آن را امضا خواهد کرد یا نه.

مجالس محلی هر ایالت در آمریکا می توانند قوانینی برای مدیریت امور محلی خود وضع کنند و تنها در حوزه های خاص مانند سیاست خارجی و امور نظامی و دفاعی حق وضع قانون ندارند.

کارشناسان بیم دارند که در صورت تصویب این لایحه سایروس ونس فرماندار نیویورک که به شدت با رمزگذاری داده های گوشی های هوشمند مخالف است، آن را امضاء کند.

وی معتقد است گوشی های رمزگذاری شده به تروریست ها و جانیان امکان می دهد تا فعالیت های خود را از چشم نیروهای امنیتی مخفی کنند.

در صورت تبدیل این لایحه به قانون اهالی نیویورک مجبور خواهند شد گوشی های رمزگذاری شده مورد نیازشان را از دیگر ایالات خریداری کنند و این امر به کسب و کارهای محلی در این بخش از آمریکا به شدت خسارت خواهد زد.[ منبع این خبر سایت آکاایران-تکنولوژی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «احتمال ممنوعیت استفاده از گوشی های هوشمند دارای قابلیت رمزگذاری در نیویورک -آکا» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات