اعتراض به لایحه نظارتی جدید درانگلیس که اجازه هک کردن رایانه کاربران توسط مأموران اطلاعاتی را ...

آموزش کامپیوتر و اینترنت ، دیجی آکاترفندهای امنیتی

آکاایران: سرویس فناوری آکا ایران به نقل از ایتنا؛ بخش امنیت:

به گزارش آکاایران: آکا ایران- براساس لایحه جدید نظارتی انگلیس سرویس دهندگان hینترنت باید دست کم دیتای یک سال کاربران خود را ذخیره کنند.

,اعتراض,لایحه,نظارتی,[categoriy]

اعتراض به لایحه نظارتی جدید درانگلیس که اجازه هک کردن رایانه کاربران توسط مأموران اطلاعاتی را می دهد

اعتراض به لایحه نظارتی جدید درانگلیس که اجازه هک کردن رایانه کاربران توسط مأموران اطلاعاتی را می دهد -آکااعتراض,لایحه,نظارتی,جدید,درانگلیس,اجازه

آکاایران: اعتراض به لایحه نظارتی جدید درانگلیس که اجازه هک کردن رایانه کاربران توسط مأموران اطلاعاتی را می دهد

طبق لایحه جدید نظارتی در انگلیس سرویس دهندگان اینترنت باید ردپای کاربران را روی وب ذخیره کرده و در دسترس مقامات امنیتی قرار دهند. این لایحه موج جدید اعتراضات را در این کشور برانگیخته است.

به گزارش آکا ایران به نقل از خبرآنلاین، لایحه جدید {که پیش نویس آن منتشر شده است}اجازه ذخیره فله ای دیتا و استفاده از آن توسط مقامات امنیتی را می دهد.

بر این اساس سرویس دهندگان اینترنت باید دست کم دیتای یک سال کاربران خود را هنگام گردش در محیط وب ذخیره کنند.البته این قانون تکلیف دیتای رمزگذاری شده را مشخص نکرده است.

قانون جدید اجازه ورود به سیستم فرد مظنون توسط مأموران امنیتی و پلیس را می دهد اما در مورد دیتای کمپانی های بزرگ که دیتای خود را رمزگذاری می کنند، صحبتی به میان نیامده است.

همچنین به طور تلویحی به سازمان های اطلاعاتی داخل انگلیس نیز اجازه ذخیره دیتا و مانیتور کردن تمام کاربران اینترنت را داده است و این امر باعث اعتراض کاربران به نقض حریم خصوصی شده است.

قانون فعلی اجازه هک کردن کامپیوتر کاربران توسط مقامات اطلاعاتی را نمی دهد اما لایحه جدید اگر در سال جدید میلادی مورد تصویب مجلس قرار گیرد اجازه های لازم در این خصوص را خواهد داد.

,اعتراض,لایحه,نظارتی,[categoriy]

اعتراض به لایحه نظارتی جدید درانگلیس که اجازه هک کردن رایانه کاربران توسط مأموران اطلاعاتی را می دهد[ منبع این خبر سایت آکاایران-تکنولوژی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «اعتراض به لایحه نظارتی جدید درانگلیس که اجازه هک کردن رایانه کاربران توسط مأموران اطلاعاتی را ...» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات