دانشگاه علوم پزشکی شیراز در الکترونیکی کردن پرونده سلامت در کشور دوم شد

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز، روز چهارشنبه در حاشیه نشست شورای هماهنگی کلان منطقه پنج دانشکده های علوم پزشکی کشور در شیراز با بیان این مطلب در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: برای ثبت ارائه خدمات سلامت به مردم، نرم افزاری به نام 'سیب' تهیه شده تا پرونده های سلامت مردم به شیوه الکترونیکی وارد این نرم افزار شود.
محمد هادی ایمانیه افزود: به کمک این نرم افزار، هر خدمتی که از سوی پزشکان خانواده و مراقبان سلامت ارائه می شود، به صورت الکترونیکی ثبت می شود.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز با بیان اینکه به کمک این نرم افزار، خدمت رسانی به مردم، به صورت لحظه به لحظه در حال شمارش است، گفت: بر اساس آمارهای ارائه شده دانشگاه علوم پزشکی شیراز به رتبه دوم در کشور دست یافته است که امیدواریم این رتبه، به زودی ارتقا یابد.
ایمانیه افزود: سامانه سیب (سامانه یکپارچه سلامت) برای ثبت آنلاین خدمات و پرونده سلامت افراد است و تمام سوابق و خدمات بهداشتی فرد در این سامانه براساس کد ملی فرد ثبت می شود.
وی اضافه کرد: در هر شهرستان افراد زیر پوشش هر مرکز یا خانه بهداشت به واحد مربوطه مراجعه و خدمات به صورت الکترونیک ثبت می شود و سامانه با توجه به طراحی های انجام شده نسبت به مشخص کردن ادامه ارائه خدمات ارجاع به پزشک یا پیگیری توسط خود مراقب سلامت با ذکر تاریخ و نوبت دهی به طور هوشمند اقدام می کند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز افزود: با توجه به بارگذاری جمعیت روستایی در سامانه در زمان کمتری خدمات قابل ارائه است و در آینده با حذف فرم های دستی، کیفیت خدمات ارائه شده افزایش می یابد ضمن اینکه زمینه را برای استخراج شاخص های مورد نیاز بهداشتی مهیا می سازد.
ایمانیه ادامه داد: با راه اندازی این سامانه، تمام ثبت‌ها از شیوه کاغذی به الکترونیکی تبدیل می‌شود و دسترسی به اطلاعات بیماران با سهولت و دقت بیشتری انجام خواهد شد.
6113 /6118

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «دانشگاه علوم پزشکی شیراز در الکترونیکی کردن پرونده سلامت در کشور دوم شد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات