29 مرکز نیکوکاری تحت نظارت کمیته امداد در محلات گلستان فعال است

به گزارش خبرنگار ایرنا، ابراهیم باغبانی عصر چهارشنبه در نشست تخصصی و هم اندیشی مراکز نیکوکاری شرق گلستان که در گنبدکاووس برگزار شد، افزود: این مراکز درحوزه حمایت و سلامت خانواده، اشتغال و خودکفایی و حوزه فرهنگی به مددجویان و نیازمندان محله خدمات ارائه می کنند.
وی، مردمی شدن پیگیری امور نیازمندان و فقرزدایی با استفاده از ظرفیت های بومی هر محله را از دیگر اهداف راه اندازی مراکز نیکوکاری برشمرد و گفت: هدف غایی در این مراکز توانمندسازی نیازمندان و مددجویان است.
باغبانی بابیان اینکه هر مرکز نیکوکاری محله پنج تا هشت عضو هیات عامل دارد، اضافه کرد: اعضای این مراکز که از معتمدین و روحانی مسجد محل تشکیل شده اند، پس از شناسایی نیازمندان و تهیه بانک اطلاعاتی از آنان، کمک های موردی را با استفاده از ظرفیت خیرین و نیز کمیته امداد به این افراد ارائه می دهند.
وی تصریح کرد: براساس برنامه تدوین شده کمیته امداد قرار است، به ازای هر 30 هزار نفر جمعیت یک مرکز نیکوکاری (درمجموع 60 مرکز) درمحلات گلستان تشکیل شود که بقیه مراکز بتدریج راه اندازی می شود.
مدیرکل کمیته امداد گلستان همچنین گفت: براساس برنامه این نهاد، بتدریج عواید حاصل از صندوق های صدقات واقع در محلات و نیز یا صندوق هایی که دراختیار خانواده ها قرار دارد، به مراکز نیکوکاری داده می شود.
باغبانی افزود: هم اکنون درآمد صندوق های صدقات کمیته امداد رامیان به عنوان نمونه در اختیار مراکز نیکوکاری این شهرستان قرار داده شده است.
تدوین برنامه سالانه، پرهیز از فعالیت های سیاسی، حفظ کرامت نیازمندان و فاش نکردن اسرار زندگی آنان ازسوی اعضای هیات عامل مراکز نیکوکاری تحت نظارت کمیته امداد ازجمله مهمترین اصول اخلاقی و کاری این مراکز اعلام شد.
دراین نشست تخصصی، معاونین مدیرکل کمیته امداد استان گلستان نیز برنامه های پیشنهادی درحوزه های حمایت و سلامت خانواده، اشتغال و خودکفایی و فرهنگی را برای شرکت کنندگان تشریح نمودند.
کمیته امداد حضرت امام خمینی (ره) استان گلستان با یک میلیون و 850 هزار نفر جمعیت 57 هزار خانوار با جمعیت تقریبی 110 هزار نفر را تحت پوشش دارد که نیمی از این جمعیت درهفت شهرستان واقع درشرق این استان سکونت دارند.
/3039/1860

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «29 مرکز نیکوکاری تحت نظارت کمیته امداد در محلات گلستان فعال است» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات