گزارش‌ های مغرضانه از وضعیت زندان های ایران ارائه می شود

به گزارش ایرنا، کاظم غریب آبادی روز چهارشنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه که عصر چهارشنبه در دادگستری کل استان البرز برگزار شد، با تاکید بر اینکه نگاه ایران به زندان و زندانی از سایر کشورها متفاوت است، افزود: نگاه تربیتی و پرورشی و نیز احیا و ابقا مجدد در جامعه در زندان های ایران حاکم است و به انواع خدمات دسترسی دارند.
وی با اشاره به اینکه باید درک درست از حقوق بشر داشته باشیم تا در مورد آن اظهارنظر کنیم، گفت: اعتقاد ما به حقوق بشر به قانون و دین اسلام باز می گردد چراکه دین اسلام در زمینه های دفاع از حقوق بشر پیشگام است.
غریب آبادی در مورد بازدید از زندان رجایی شهر به عنوان ناظر بی طرف، گفت: از برخی بندها و تسهیلات و خدماتی که به زندانیان ارائه می شد،بازدید کردم خدمات بشر دوستانه در سطح مناسبی به زندانیان زندان رجایی شهر ارائه می شود.
معاون امور بین الملل و همکاری های بین المللی قضایی ستاد حقوق بشر، با تاکید بر اینکه خدمات بشر دوستانه به زندانیان رجایی شهر ارائه می‌شود، گفت: برخی گزارش ها در این زمینه مغرضانه است.
غریب آبادی اظهار کرد: همفکری و هم اندیشی با قضات در ستاد حقوق بشر انجام می شود تا مسائل مربوط حقوق شهروندی مورد رایزنی قرار گیرد.
وی با بیان اینکه تحولات حاکم بر مسئله حقوق بشر و سیاست راهبردی ایران، از جمله مواردی است که مورد توجه قرار گرفته و در مورد آن بحث می شود، افزود: در حوزه تعاملات در عرصه بین المللی و مکانیزم های حقوق بشر، تکیه به برخی نوآوری های قانون مجازات اسلامی یا دادرسی کشوری به قضات توصیه شده که باید در دستور کار قرار گیرد.
وی با بیان اینکه در این زمینه از سایر کشورها جلوتر هستیم، افزود: اینکه دشمن چه نقشه ای برای کشورهای درحال توسعه مانند ایران طراحی کرده، مورد بحث و بررسی قرار گرفته است.
وی در مورد متکدیان و مهاجران موجود در کشور و نحوه خدمات رسانی به آنان، افزود: ایران میزبان 2 و نیم تا 3 میلیون نفر مهاجر و آواره است که همواره به حسن میزبانی در این زمینه معروف است اما برغم حسن نیت ایران در عرصه بین المللی این تلاش ها مورد قدردانی قرار نمی گیرد و بعضا توقع و انتظارات آنان افزایش می یابد.
غریب آبادی با تاکید بر اینکه حجم وسیعی از منابع کشور حتی در زمان تحریم صرف این افراد می شود، گفت: بر اساس تاکیدات مقام معظم رهبری بر اینکه هیچ کودکی حتی مهاجران غیرقانونی نباید از تحصیل در مدارس باز بمانند، 450 هزار نفر کودک افغانی در مدارس ایران تحصیل می کنند.
معاون امور بین الملل و همکاری های بین المللی قضایی ستاد حقوق بشر در پایان با بیان اینکه هزینه تحصیل این افراد در کشور بسیار سنگین است، اظهار کرد: این افراد از یارانه های مخصوص نیز استفاده می کنند و در مجموع کسی نمی تواند به رفتار ایران در این زمینه خرده بگیرد.
معاون امور بین‌الملل و همکاری‌های بین‌الملل قضایی ستاد حقوق بشر با اشاره به برنامه‌ریزی ستاد حقوق بشر قوه قضائیه برای حفظ حقوق شهروندی وصیانت از حقوق بشر گفت: منشور حقوق شهروندی توسط دولت در حال بررسی است و این موضوع نیز در برنامه ششم توسعه مورد توجه قرار می‌گیرد.
غریب‌آبادی با بیان اینکه با بیش از 11 کشور در زمینه حقوق بشر گفت‌ و گوی دوجانبه داریم، گفت: کشورهای اسلامی در زمینه حقوق بشر گام‌هایی بر نداشته‌اند و لازم است که حقوق بشر اسلامی با کمک کشورهای مسلمان به دنیا معرفی شود.
7417/1535

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «گزارش‌ های مغرضانه از وضعیت زندان های ایران ارائه می شود» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات