دومین دوره جایزه ثبوتی-خواجه پور در زنجان برگزیدگان خود را شناخت

یوسف ثبوتی فیزیکدان ایرانی در مراسم اهدای دومین دوره جایزه ثبوتی-خواجه پور با اشاره به تلاش های علمی دانشمندان ایرانی گفت: باید این تلاش ها را قدر دانسته و بدانیم این تلاش ها و نتیجه های علمی یک شبه به دست نیامده و ما با پا گذاشتن جای پای دانشمندان قبلی به این مرحله رسیدیم و آیندگان هم ادامه دهنده راه ما خواهند بود.
وی با تشکر از قدرشناسی دانشمندان و حاضرین در جلسه ، اظهار داشت: اگر الان در این جایگاه علمی هستیم بر مبنای یک منطق ساده در دانشگاه بوده و آن چیزی جز ' قرار است در محیط دانشگاهی انسان ها یاد بگیرند و یاد بدهند' نبود و این فرمول را در همه جای زندگی می شود استفاده کرد.
این دانشمند رشته فیزیک تاکید کرد: در تمام این سال ها سعی کردیم این فرمول را فراموش نکنیم و هر حاشیه ای را از راه برداریم، تا مانع رسیدن به هدف نباشد و در این راه هم کوتاه نیامدیم.
مؤسس دانشگاه تحصیلات تکمیلی علوم پایه زنجان به اجرای مر قانون و پایبندی هیات امنا به آن اشاره کرد و افزود: باید برای انسان های دارای اندیشه فرصت به وجود بیاوریم و این دوره هم یکی از آن فرصت ها محسوب می شود.
ثبوتی اجرای قانون را راهکار مناسبی برای راهگشایی در امور کشور و دانشگاه ها دانست و گفت: اگر مدیران دانشگاه قانون را اجرا می کنند برای راحتی و مشکل گشایی از دانشگاهیان باشد نه برای دست و پاگیر شدن در کارهای آنها.
محمدرضا خواجه پور فیزیکدان ایرانی نیز در ادامه به تلاش های زیاد کارشناسی برای اهدای جایزه به نفرات برتر هر دوره اشاره کرد و افزود: این جایزه موجب پختگی علمی و افزایش انگیزه برای ارتقای دانش کشور می شود و در آینده به حتم جایگاه و اعتبار این دوره خودش را پیدا خواهد.
به گزارش ایرنا نفر نخست این دوره شانت شهبازیان عضو هیات علمی دانشگاه شهید بهشتی تهران در رشته شیمی، نفر دوم علی غلامی عضو هیات علمی دانشگاه تهران در رشته علوم زمین و نفر سوم فریبا خداقلی عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شهید بهشتی در رشته علوم زیستی معرفی شدند و جوایز خود را از دست دانشمندان پیشکسوت فیزیک ایران دریافت کردند.
طبق اساسنامه تنظیم شده جایزه ثبوتی- خواجه پور غیر دولتی بوده و فقط به افراد زیر 40 سال که مقیم ایران بوده و در رشته خود پژوهش تاثیر گذاری داشته باشد، اهدا می شود.
3216/6085

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «دومین دوره جایزه ثبوتی-خواجه پور در زنجان برگزیدگان خود را شناخت» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات