برگزاری دوره «کمک پرستاری» غیر قانونی است

رئیس شورای عالی نظام پرستاری گفت : برگزاری دوره های کمک پرستاری توسط هیئت مدیره های نظام پرستاری سراسر کشور غیر قانونی است.

به گزارش مهر، طاهره زاهد صفت در جلسه شورای عالی اظهار داشت: با توجه به مصوبات مورخ ۹۴.۱۲.۱۲ شورای عالی سازمان نظام پرستاری مبنی بر مخالفت با دوره موسوم به کمک پرستاری (بهیاری یکساله) به دلیل تهدید سلامت مردم ، تداخل حرفه ای با پرستاری و عدم رعایت الزامات قانونی در این دوره آموزشی، غیر قانونی است.

وی بیان کرد: هرگونه ورود هیئت مدیره های نظام پرستاری و اعضای آن کشور به این دوره آموزشی اعم از ثبت نام، برگزاری یا کمک به آن و در اختیار گذاشتن امکانات تدریسی و...، تحت عنوان هیئت مدیره نظام پرستاری یا به صورت شخصی، خلاف مقررات بوده و سازمان نظام پرستاری موظف است هیئت مدیره های متخلف را به هیئت تخلفات جهت صدور حکم لازم معرفی نماید.

رئیس شورای عالی نظام پرستاری در پایان افزود: در صورت ابلاغ کتبی اصلاح نام دوره، شرح وظایف و لباس فرم توسط وزارت بهداشت، موضوع مجددأ در شورای عالی بررسی و تصمیم گیری خواهد شد.

[ منبع این خبر سایت الف-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «برگزاری دوره «کمک پرستاری» غیر قانونی است» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات