جریان تصادف راکب موتورسیکلت در رودان و ...

موتورگیری ماموران راهنمایی و رانندگی در شهرستان رودان منجر به تصادف راکب موتورسیکلت با خودرو 405 و آسیب دیدگی شدید راکب موتور سیکلت شد. آفتاب : دادستان شهرستان رودان در گفت‌وگو با ایسنا گفت: پیش از ظهر امروز ماموران راهنمایی و رانندگی شهرستان رودان در حال انجام وظیفه و کنترل تردد وسایل نقلیه بودند که راکب موتورسیکلتی با مشاهده ماموران راهنمایی و رانندگی تغییر مسیر می‌دهد و با سرعت از محل مورد نظر دور می‌شود که در همین حین با خودروی 405 برخورد می‌کند و به شدت مجروح می‌شود.
رضا صفایی افزود: پس از این حادثه مجروح به بیمارستان امام علی(ع) شهرستان رودان منتقل می‌شود و پس از انجام عملیات‌های اولیه به بندرعباس اعزام می‌شود.
وی تصریح کرد: در این رابطه با دستور دادستانی و قید فوریت تیم ویژه‌ای متشکل از بازپرسی مامور رسیدگی و تحقیقات جامع از این حادثه شد و در حال بررسی علت حادثه و شناسایی مقصر و یا مقصرین حادثه امروز هستند.
دادستان شهرستان رودان با اشاره به برخورد شدید دادستانی با عاملان این حادثه گفت: پرونده در حال بررسی است و هر شخص و یا گروهی چه از نیروهای انتظامی و چه افراد شخصی در این‌گونه حوادث مقصر شناخته شوند با آنها به شدت برخورد می‌شود.
صفایی با اشاره به وجود اعتراضات مردمی پس از این حادثه افزود: به مردم این وعده را می‌دهیم که در این‌گونه حوادث اگر از سوی نیروهای راهنمایی و رانندگی و نیروهای انتظامی نیز قصوری صورت بگیرد به شدت با آنها برخورد می‌شود و دادستانی شهرستان رودان اجازه ناامنی و برهم زدن نظم و امنیت سطح شهر را به هیچ کسی نخواهد داد.
وی به ضرورت فرهنگ سازی در زمینه استفاده راکبین موتورسیکلت از کلاه ایمنی در سطح شهرستان نیز اشاره کرد و گفت: مردم باید به رعایت قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی پایبند و با استفاده از کلاه ایمنی حافظ جان خود باشند.
دادستان شهرستان رودان برخی از برخوردهای ماموران راهنمایی و رانندگی با راکبین موتورسیکلت را مناسب ندانست و افزود: ماموران راهنمایی و رانندگی باید به جای برخورد مستقیم با موتورسواران به اجرای برنامه‌های فرهنگی و آموزشی روی بیاورند و با فرهنگ سازی مناسب مردم را با قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی آشنا کنند.
صفایی به برخورد قاطع با راکبین موتورسیکلت‌هایی که باعث بر هم زدن نظم سطح شهر می‌شوند اشاره کرد و گفت: با موتورسوارانی که در سطح شهر به اجرای حرکات نمایشی می‌پردازند و هم‌چنین باعث آزار و اذیت برای بانوان و اطفال شوند برخورد قاطع و قانونی می‌شود.
دادستان شهرستان رودان افزود: باید در زمینه استفاده از کلاه ایمنی توسط راکبین موتورسیکلت فرهنگ‌سازی درستی صورت گیرد و هم‌چنین در این زمینه به حضور خیرین نیاز است تا با کمک‌های خیرین برنامه‌های فرهنگی مناسبی برگزار شود و هم‌چنین توسط خیرین کلاه ایمنی تهیه شود و در اختیار افراد کم بضاعت قرار گیرد.
فرماندار شهرستان رودان نیز در این خصوص گفت: پس از وقوع این حادثه موارد پیش آمده را بررسی و پیگیری کردیم و با قید فوریت با اعضای شورای تامین جلسه‌ای را ترتیب دادیم.
احمد محمودی با اشاره به ایجاد تنش و درگیری در سطح شهر در این رابطه افزود: اجازه بی‌نظمی و تنش در سطح شهر را به هیچ کسی نخواهیم داد و با متخلفان در هر رابطه‌ای برخورد شدیدی خواهد شد.
وی تصریح کرد: به اعتراضات مردمی در حوزه‌های مختلف توجه داریم و به درخواست‌های آنها رسیدگی می‌شود و در سطح شهر نیز به اجرای قوانین نظارت داریم و هرگونه موردی را مشاهده کنیم برخورد جدی خواهیم داشت.
رییس بیمارستان شهرستان رودان نیز در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه خلیج فارس در رودان گفت: پس از انتقال مصدوم به بیمارستان امام علی(ع) شهرستان رودان سریعا تیم پزشکی متشکل از جراح و متخصص بیهوشی مصدوم را مورد ارزیابی قرار دادند و فعالیت‌های اولیه با قید فوریت انجام شد.
دکتر بابک امین اسماعیلی افزود: صدمات شدیدی به مصدوم وارد شده بود و شدت جراحات وارده نیز زیاد بود اما خوشبختانه فرد مصدوم دچار ضربه مغزی نشده بود و سطح هوشیاری‌اش نیز مناسب بود.
وی تصریح کرد: مصدوم با سطح هوشیاری 13 و 14 پس از انجام عملیات لازم در بیمارستان امام علی (ع) شهرستان رودان برای تکمیل مداوا و ادامه فعالیت‌های پزشکی به بندرعباس اعزام شد.

[ منبع این خبر سایت آفتاب نیوز-پربیننده ها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «جریان تصادف راکب موتورسیکلت در رودان و ...» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات