فرماندار ساوه: مدیران جذب سرمایه گذاران خارجی را در اولویت قرار دهند

محمد بهاروند روز چهارشنبه در دیدار با اعضای مرکز خدمات سرمایه گذاری استان مرکزی افزود: در سایه برنامه و تلاش مضاعف باید فرصت دوران طلایی پسابرجام برای توسعه اقتصادی و صنعتی استان مرکزی و ساوه به بهترین شکل رقم بخورد.
وی ادامه داد: نزدیکی ساوه به پایتخت و استقرار واحدهای صنعتی مهم و مادر تخصصی در این شهرستان ، ضرورت تبدیل این خطه به عنوان کانون توسعه همکاری های اقتصادی و صنعتی استان مرکزی را با هدایتگری موثر سرمایه گذاران داخلی و خارجی دو چندان کرده است.
وی ادامه داد: تحریم های ظالمانه اقتصادی خسارات سنگینی را در تولید،اشتغال و سرمایه گذاری ساوه داشته را داشته و باید با جدیت و امور کارشناسانه این آسیب ها ترمیم شود و توسعه صنعتی نیز با حضور سرمایه گذاران خارجی رقم بخورد.
معاون استاندارمرکزی بیان کرد: ساخت نیروگاه برق توسط سرمایه گذاران بلژیکی و همکاری های صنعتی و اقتصادی با سرمایه گذاران چینی در ماه های اخیر از توفیقات ارزشمند توسعه اقتصادی در دوران پسابرجام در ساوه است.
فرماندار ساوه گفت: اراضی ملی مستعد فراوانی به منظور بهره گیری از انرژی های نوپدید در این شهرستان وجود دارد که باید بهترین بهره از آن ها برای تقویت زیرساخت های انرزی از جمله ساخت نیروگاه های خورشیدی و بادی برده شود.
بهاروند افزود: فضایی که با تلاش دولت باز شده باید به بهترین نحو برای انتقال فناوری های نوین در حوزه توسعه اقتصادی و صنعتی و تثویت اشتغال پایدار استفاده شود.
فرماندار ساوه عنوان کرد: تحقق اقتصاد مقاومتی راهکارهای مختلفی دارد که بهره گیری از توان مهندسی خارجی و بهره وری نیروی کار و سرمایه ایرانی از جمله ملزومات آن است.
بهاروند بیان کرد: شهرک تخصصی تجارت و سرمایه گذاری خارجی استان مرکزی در ساوه ظرفیت ارزشمندی برای جذب سرمایه گذاران خارجی است و به زودی مراحل آن آماده عملیات اجرایی می شود.
وی گفت: با توجه به موقعیت ممتاز شهرستان های ساوه و زرندیه در اقتصاد کشور، بیشترین حجم سرمایه گذاری های خارجی و داخلی در دوران پسابرجام و ماقبل آن در این دو شهرستان انجام شده است.
در ادامه این نشست،اعضای مرکز خدمات سرمایه گذاری استان مرکزی از شهرک تخصصی سرمایه گذاری خارجی و تعدادی از واحدهای کارآفرین صنعتی ساوه بازدید کردند.
شهرستان ساوه به عنوان دومین کانون جمعیتی استان مرکزی بیش از 260 هزار نفر جمعیت دارد.
شهر صنعتی کاوه به عنوان بزرگترین و با سابقه ترین شهر صنعتی کشور بیش از 500 واحد فعال دارد.
3075/6013/

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «فرماندار ساوه: مدیران جذب سرمایه گذاران خارجی را در اولویت قرار دهند» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات