معاون وزیر جهادوکشاورزی: تولید بذر در خراسان شمالی از نظر کیفی موردقبول است

به گزارش ایرنا اسکند زند عصر چهارشنبه در بازدید از مزارع غلات شیروان با بیان اینکه این شهرستان مزارع بسیار خوبی دارد کرد: تولیدات خوبی از مزارع از نظر کمیت و کیفیت برآورد می شود که مازاد آن باید به دیگر مناطق ارسال شود.
وی در خصوص مزرعه تکثیر بذر غلات این شهرستان که بزرگترین مزرعه در این استان است گفت: در این مزرعه تولید بذور برای مزارع دیم است همان بذوری که هسته های اولیه را در آنجا داریم.
زند با بیان اینکه این مزرعه، با دو تا آب مزرعه بسیار خوبی است افزود: بیش از 5.4 تن بذر برداشت می کنند که یکنواختی بسیار خوبی دارد.
مدیر جهاد کشاورزی شیروان نیز گفت: این شهرستان 27 هزار هکتار مزارع آبی و 70 هزار هکتار مزارع دیم دارد.
سعید خوشقامت با بیان اینکه سال گذشته این شهرستان رتبه نخست کشوری گندم آبی را داشته است اظهار کرد: سطح زیر کشت گندم آبی در این شهرستان هشت هزار و 200 هکتار، گندم دیم 16 هزار و 200 هکتار، جو آبی چهار هزار هکتار و جو دیم هفت هزار هکتار است که در سال زراعی جاری پیش بینی 40 هزار تن خرید گندم می شود.
وی با بیان اینکه این شهرستان در تولید گوشت سفید رتبه اول استان را داراست افزود: هم اکنون 30 واحد پرورش مرغداری و 22 واحد گوساله پرواری صنعتی در این شهرستان فعال است.
شهرستان شیروان با 157 هزار نفر جمعیت به عنوان دومین شهرستان پرجمعیت خراسان شمالی در 60 کیلومتری شرق بجنورد قرار دارد.
7186/ 6042

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «معاون وزیر جهادوکشاورزی: تولید بذر در خراسان شمالی از نظر کیفی موردقبول است» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات