مجتمع های بین راهی نیاز اساسی جاده های کشور است

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا، داوود کشاورزیان در مراسم افتتاح یک مجتمع بین راهی در کیلومتر 17جاده شهرضا - شیراز افزود: این مجتمع ها هم نیاز مردم و خودروهاست و هم می تواند ضریب ایمنی در جاده های کشور را افزایش دهند.
وی با اشاره به اینکه امروز کشور ما بعنوان کشور گردشگری در دنیا معرفی شده است، تصریح کرد: یکی از مهمترین دلایلی که نمی توانیم در مقابل محصولات خارجی رقابت کنیم نداشتن برند در عرصه اقتصاد است و این برند سازی در بخش گردشگری نیز باید مورد توجه قرار بگیرد.
وی گفت: در تلاش هستیم تا بتوانیم مصوباتی از هیئت دولت برای تسهیل سرمایه گذاری بخش خصوصی در زمینه مجتمع های بین راهی کسب کنیم.
رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای با اشاره به وجود مبانی قانونی در این زمینه گفت: در این زمینه ما فقط نیاز به تفسیر مناسب از این مبانی قانونی داریم.
کشاورزیان افزود: سیاستی که سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای دنبال می کند تسهیل فضای کسب و کار برای سرمایه گذاران بخش خصوصی در زمینه احداث مجتمع های جاده ای است .
وی تصریح کرد: این سازمان در نظر دارد تا فرایند پیچیده صدور مجوز احداث این مجتمع ها را حذف و شرایط مناسبی را برای سرماگذاران بخش خصوصی در این عرصه ایجاد کند.
رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور گفت: در مناطقی که توجیه یا انگیزه اقتصادی لازم برای احداث مجتمع های بین راهی وجود ندارد این سازمان در قالب مشارکت با بخش خصوصی وارد عمل می شود.
مجتمع بین راهی در کیلومتر 17جاده شهرضا - شیراز در زمینی به مساحت 20 هزار مترمربع با سه هزار و 460 مترمربع زیربنا احداث شده است.
سالن پذیرایی، جایگاه سوخت و غرفه های تجاری در این مجتمع احداث شده است.
این مجتمع توسط بخش خصوصی با 20 میلیارد تومان سرمایه گذاری احداث شده است و 75 نفر اشتغالزایی مستقیم دارد.
شهرضا در 80 کیلومتری جنوب اصفهان واقع است.
6027/7144

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «مجتمع های بین راهی نیاز اساسی جاده های کشور است» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات