محققان کانادایی از کشف 4 سیاره جدید خبر دادند

به گزارش ایرنا از پایگاه اینترنتی دیلی میل، این محققان چهار سیاره را در خارج از منظومه شمسی کشف کردند که احتمال حیات در یکی از آنها وجود دارد.
یکی از این چهار سیاره از نپتون بزرگتر است و در موقعیت منطقه قابل سکونت Habitable zone ستاره اش قرار دارد، منطقه ای که در آن امکان جریان آب مایع روی سطح سیاره وجود دارد.
اندازه این سیاره ها نشان می دهد که احتمالا از قمرهای بزرگی هم با اقیانوس های آب مایع برخوردار هستند. وجود این سیارات هنوز به طور رسمی تایید نشده است.
دو سیاره کشف شده با نام های 02.KOI(kepler Object of Interest)-488 و KOI-290.02 تقریبا به اندازه زمین هستند، اما سومین سیاره با نام KOI-205.02 به اندازه عطارد است.
در هر حال، چهارمین سیاره که سیاره قابل توجهی با نام KOI-405.05 است، در فاصله 3200 سال نوری از زمین قراردارد و وضعیت آن نسبت به ستاره خود نشان می دهد که درجه حرارت آن طوری است که امکان برخورداری آن از آب و حتی حیات وجود دارد.
این سیاره کمی از نپتون بزرگتر و دارای ویژگی های مشابهی با آن است.
علمی **1311**2017

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-علمی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «محققان کانادایی از کشف 4 سیاره جدید خبر دادند» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات