ضرورت افزایش همکاری های علمی وآموزشی بین ایران وافغانستان

به گزارش ایرنا از پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات، دکتر محمدشفیع شریفی در دیدار با رییس پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات افزود: ما می‌خواهیم این روابط به صورت منسجم و در قالب تفاهم نامه در زمینه ‌هایی از جمله تربیت نیروی انسانی متخصص و برگزاری کارگاه های آموزشی کوتاه مدت و بلندمدت منعقد شود.
دکتر محمد خوانساری نیز در این دیدار با اشاره به پتانسیل‌ های پژوهشگاه در زمینه‌ های مورد درخواست کشور افغانستان گفت: پژوهشگاه می‌تواند با برگزاری دوره ‌های آموزشی تخصصی به صورت مجازی یا اعزام متخصصین و دانشجویان افغان به پژوهشگاه با انستیتوی مخابراتی افغانستان همکاری کند.
وی افزود:متخصصان افغانستان می‌توانند با حضور درپروژه ‌های درحال انجام از تجربیات و دانش محققان این پژوهشگاه بهره ببرند، همچنین دو طرف می‌ توانند با انعقاد تفاهم نامه بین وزارتخانه‌ های ذیربط نسبت به پذیرش دانشجوی دکتری اقدام کنند.
خوانساری همچنین با توجه به وجود آزمایشگاه های تایید نمونه در پژوهشگاه، یکی دیگر از زمینه‌ های همکاری با کشور افغانستان را استفاده از این آزمایشگاه اعلام کرد.
دکتر محمد شفیع شریفی از آزمایشگاه های تایید نمونه پژوهشکده CT این پژوهشگاه بازدید و از خدمات آن مطلع شد.
دیدار دکتر محمدشفیع شریفی رئیس انستیتوی تکنولوژی معلوماتی و مخابراتی افغانستان با رییس پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات به منظور انجام تفاهم نامه همکاری امروز (چهارشنبه) در محل این پژوهشگاه برگزار شد.
علمی (1) ** 1201 **1440

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-علمی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «ضرورت افزایش همکاری های علمی وآموزشی بین ایران وافغانستان» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات