تملک ۳۰هزار متر از املاک معارض خط ۷متر

به گزارش خبرگزاری مهر، نصراله آبادیان احداث خط ۷ مترو و بهره برداری از آن را که در آینده نزدیک انجام خواهد شد ؛ اتفاق بسیار مثبتی برای توسعه حمل و نقل عمومی و ارتقای کیفیت زندگی شهروندان در بخش مرکزی شهر تهران دانست و افزود: جغرافیای منطقه ۱۱ و وجود مراکز مهم حکومتی ، راسته های تجاری و بورس تخصصی کالای پزشکی ، ورزشی ، صوتی و تصویری ،لوازم خانگی و ... توجه به حمل و نقل عمومی به ویژه توسعه خطوط مترو را حائز اهمیت کرده است.

شهردار منطقه ۱۱ با بیان این که بیشترین ایستگاه های خط ۷ در محدوده منطقه ۱۱ واقع شده است ؛ از تملک ۲۳ معارض در مسیر احداث ایستگاه ها ،تأسیسات ، خروجی ها ، هواکش و پله های اضطراری خبر داد.

به گفته آبادیان در خط هفت مترو که از منطقه ۱۱ در حال عبور است ؛ ۷ ایستگاه از مجموع ۱۸ ایستگاه این خط در محدوده این منطقه قرار گرفته که این موضوع علاوه بر ارتقای کیفیت زندگی شهروندان ساکن در محله های مرکزی شهر تهران ؛ سهولت دسترسی به مسیرهای مورد نظر را برای تمام شهروندان فراهم کرده است.

شهردار منطقه ۱۱ همچنین خاطر نشان کرد : اقدامات منطقه بر اساس اسناد بالا دستی و راهبردی برنامه ۵ ساله دوم در دست اجراست و تملک و خریداری ۲۳ پلاک معارض مترو با مساحت  عرصه  ۳۰هزار متر شامل ۸ قطعه فضای سبز و املاک تجاری ،اداری ،مسکونی وتعمیرگاه  با هزینه ۱۰۹ میلیارد تومان بر اساس این برنامه انجام شده است.

او همچنین یاد آور شد : بیشترین خریداری عرصه برای احداث ایستگاه مترو در بخش جنوبی منطقه واقع در محدوده ناحیه چهار به متراژ ۱۸هزار و ۴۷۸ متر انجام و در محدوده ناحیه سه ۹هزار و ۴۳۰ متر و در محدوده ناحیه دو۱۶۵۸ متر تملک شده است.

[ منبع این خبر سایت مهر-جامعه می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «تملک ۳۰هزار متر از املاک معارض خط ۷متر» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات