سمنان به عنوان شهر اخلاق باید بانشاط و نمونه باشد

به گزارش خبرنگارمهر، محمدرضا سوقندی ظهر چهارشنبه در نشستی با شهردار سمنان به تفاوت نحوه فعالیت شهرداری در ایران با سایر کشورها اشاره کرد و افزود: شهرداری در ایران با شهرداری های رم و پاریس تفاوت دارد، در ایران شهرداری منحصر به ارائه خدمات شهری است در حالیکه در سایر نقاط شهرداری علاوه بر این مسایل فرهنگی در حوزه هایی نظیر سینما، تئاتر و ... نیز فعالیت دارند.

وی با تاکیدبر لزوم ارتقای فرهنگ شهروندی گفت: اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آماده است تا همگام و در تعامل با شهرداری برای توسعه فرهنگ شهروندی نیز همکاری و تلاش کند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان با تاکید بر لزوم همکاری و تعامل شهرداری با سازمان های فرهنگی در اجرای برنامه ها گفت: سمنان به عنوان شهر اخلاق باید شهر بانشاط و نمونه باشد.

سوقندی خاطرنشان کرد: توسعه فرهنگ شهروندی کاهش آسیب های اجتماعی، هزینه های شهری و ... را نیزبه همراه دارد و باید با فراهم ساختن بسترها، شهر سمنان را که به شهر اخلاق شهره است به شهری با نشاط، زنده و توسعه یافته تبدیل کنیم.

وی با اشاره به توان هنرمندان استان سمنان بر ضرورت ایجاد دوشنبه، شنبه و یا راسته بازار هنر در سمنان تاکید کرد و گفت: با تحقق این امر زمینه ارائه تولیدات و محصولات فرهنگی هنرمندان این خطه یک روز در هفته فراهم می شود.

سوقندی بر توجه به نیازهای فرهنگی شهر از جمله استفاده از زمین های با کاربری فرهنگی، ایجاد دکه های مطبوعاتی، اخذ مجوز برای برنامه های فرهنگی و تبلیغاتی و ... تاکید کرد و گفت: سمنان در خصوص دکه مطبوعاتی کمبودهایی دارد که باید با ایجاد آن برای عرضه محصولات مطبوعاتی بسترهای لازم فراهم شود.

شهردار سمنان نیز دراین نشست با تاکید بر اهمیت فرهنگ در زندگی انسانها گفت: رفع معضلات شهری نیازمند فرهنگ سازی است.

حسین موسوی افزود: اهمیت فرهنگ آنقدر زیاد است که صاحبنظران همواره بر بسترسازی فرهنگی برای اجرای برنامه ها و رفع مشکلات تاکید دارند.

وی با اشاره به مشکلات فراوان شهری و لزوم تعامل با دستگاه های فرهنگی برای رفع این مشکلات گفت: برای رفع معضلات فرهنگی آماده همکاری و همراهی با سازمان های فرهنگی هستیم.

شهردار سمنان بر تعیین نماینده ای از اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان برای تعامل بیشتر با شهرداری تاکید کرد و اظهار داشت: فرهنگ سازی با توجه به هزینه های بالای ارائه خدمات شهری امری ضروری است و شهرداری با همراهی دستگاه های فرهنگی آماده است تا در این خصوص فعالیت کند.

موسوی آمادگی این ارگان را برای همکاری در تامین زمین های مورد نیاز با کاربری فرهنگی اعلام کرد و گفت: شهر سمنان باید از رکود خارج و به شهری با نشاط تبدیل شود و در این خصوص استفاده از ابزارهای فرهنگی می تواند مسئولان شهری را در رسیدن به این اهداف کمک کند.

در این نشست مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان و دست اندرکاران این اداره کل برنامه های و مشکلات و نیز نیازهای فرهنگی شهر را بیان کردند و عباس دلآرام رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان سمنان به عنوان نماینده این اداره کل برای تعامل بیشتر با شهرداری معرفی شد.

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «سمنان به عنوان شهر اخلاق باید بانشاط و نمونه باشد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات