فضاهای ورزشی شفت طی دوسال گذشته افزایش یافته است

به گزارش خبرنگار مهر، یونس محمودی در جلسه ساماندهی امور جوانان که عصر چهارشنبه در سالن میرزای شفتی فرماندای شهرستان شفت برگزار شد با تأکید بر نارضایتی خود از نبود برخی روسای دستگاه های اجرایی، اظهار کرد: ما به عنوان مسئول، پاسخگوی افکار و مطالبات مردم در شهرستان هستیم.

وی جلسه ساماندهی امور جوانان را با توجه به اینکه قشر عظیمی از جامعه را جوانان تشکیل می دهد بسیار مهم دانست و گفت: نبود روسای برخی دستگاه ها در چنین جلسه مهمی نشان از بی تفاوتی این دستگاه ها نسبت به سرنوشت جوانان شهرشان دارد.

فرماندار شفت با اشاره به تأکیدات مقام معظم رهبری و سیاست های دولت در زمینه اقتصاد مقاومتی، افزود: زیر مجموعه اقتصاد تمام مولفه ها اعم از فرهنگی، اقتصادی، اجتماعی، سیاسی، آموزشی و...را در برمی گیرد.

وی توجه ویژه به اهداف درون سازمانی در مورد جوانان را یکی از ابعاد اقتصاد مقاومتی بیان و خاطرنشان کرد: متاسفانه مسئولان تاکنون در زمینه تفهیم این سیاست و بسیاری دیگر از مفاهیم فرهنگی و اجتماعی در سطح جامعه در بین جوانان کوتاهی کرده اند.

ضرورت تشکیل شورای فرهنگی و اجتماعی در شهرستان

محمودی با اشاره به نقش مهم و تأثیرگذار جوانان در همه عرصه ها، تصریح کرد: خوشبختانه جوانان ما یار نظام، خلاق، دارای ایده و نظر بوده و باید از این پتانسیل ها به خوبی استفاده شود.

وی به ضرورت تشکیل شورای فرهنگی و اجتماعی در شهرستان شفت تأکید کرد و گفت: توجه به جوان به عنوان عنصر فهمیم جامعه وظیفه ما مسئولان بوده و باید در این زمینه گام های موثر برداشته شود.

فرماندار شفت در ادامه به بهره برداری از سالن ورزشی در بخش احمدسرگوراب در دهه فجر سال گذشته اشاره و اظهار کرد: انتظار می رود تمامی دستگاه ها در تجهیز این سالن برای حضور مردم به ویژه جوانان منطقه همکاری کنند.

به گفته این مسئول جوانان امروز نو اندیش، متحول گرا و نوبنیاد بوده ومسئولان باید از این ظرفیت و پتانسیل عظیم برای پیشبرد اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی استفاده کنند.

در خطر بودن جوانان در صورت نادیده گرفتن سه عنصر خانواده، مذهب و اخلاق

فرماندار شفت با اشاره به مطالعات انجام شده در زمینه بروز ناهنجاریه ای اجتماعی در سطح جامعه، یادآور شد: نادیده گرفتن سه عنصر خانواده، مذهب و اخلاق در جامعه جوان ما را در معرض خطر قرار می دهد.

محمودی خاطرنشان کرد: مسئولان باید با توجه به پیشرفت تکنولوژی و فناوری، برنامه های نو و آموزش های مناسب را برای جوانان اجرایی کنند.

وی با اشاره به در پیش بودن تعطیلات تابستان و زمان فراغت نوجوانان، دانش آموزان و جوانان از دستگاه های اجرایی شهرستان درخواست کرد که از موازی کاری در اجرای کلاس های آموزشی، فرهنگی و هنری و ورزشی ممانعت کرده و با تعامل و همکاری برنامه ای جامع و نو در زمینه پرکردن اوقات فراغت جوانان، نوجوان و دانش آموزان تدوین کنند.

افزایش فضاهای ورزشی طی دوسال گذشته در شهرستان شفت

رئیس اداره ورزش و جوانان شفت در ادامه این جلسه با اشاره به اینکه غنی سازی اوقات فراغت جوانان وظیفه همه دستگاهای فرهنگی، ورزشی، آموزشی و هنری است، اظهار کرد: حضور جوانان در این برنامه ها از بسیاری از ناهنجاری های اجتماعی جلوگیری می کند.

تقی ابراهیمی با بیان اینکه برای گرفتن نتیجه مناسب در این حوزه نیاز به تشکیل یک ستاد مشترک اوقات فراغت در شهرستان احساس می شود، گفت: ساماندهی و هماهنگی برنامه های دستگاه های اجرایی وظیفه این ستاد بوده که بسیار ضروری است.

وی با اشاره به برگزاری مسابقات ورزشی استانی طی چندسال گذشته در این شهرستان، افزود: خوشبختانه با بهره برداری از دو سالن ورزشی طی دو سال گذشته سرانه فضای ورزشی شهرستان از سه هزار و ۴۰۰ متر به شش هزار متر رسیده است.

دبیر ستاد ساماندهی امور ورزش و جوانان شفت ادامه داد: اداره ورزش و جوانان شهرستان نیز برای پر کردن اوقات فراغت برنامه های متنوعی از جمله برگزاری مسابقات ورزشی، کلاس های آموزشی در رشته های مختلف، جشنواره کشتی گیله مردی و... برنامه ریزی کرده است.

اکران فیلم های روز کشور در ایام تعطیلات تابستان در شفت

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شفت با بیان اینکه توجه به پر کردن مناسب اوقات فراغت جوانان وظیفه همه است، افزود: اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز به عنوان یک نهاد فرهنگی تلاش کرده تا برنامه مناسبی همانند سال های گذشته برای نوجوانان و جوانان شهرستان برنامه ریزی کند.

سید امیر مصباح با اشاره به برگزاری کلاس های آموزشی در تمامی رشته های هنری و قرآنی، خاطرنشان کرد: تصمیم گرفته شده در طول ایام تعطیلات تابستان  فیلم های روز کشور در سالن اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان برای علاقه مندان به نمایش گذاشته شود.

وی برگزاری کلاس آموزشی تئاتر توسط یکی از هنرمندان عرصه تئاتر استان و شهرستان را یکی از برنامه های شاخص این اداره در جهت غنی سازی اوقات فراغت جوانان اعلام کرد و گفت: در این ایام ۳۵ کانون فرهنگی و هنری نیز فعالیت می کند.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شفت به استفاده برخی از دستگاه ها از مربیان بی تجربه در عرصه های مختلف هنری و فرهنگی برای آموزش اشاره و تأکید کرد: باید کلاس های آموزشی ما به صورت تخصصی و در حوزه فعالیت هر دستگاهی برگزار شود.

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «فضاهای ورزشی شفت طی دوسال گذشته افزایش یافته است» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات