ظرفیت دانشگاه‌ها برای رفع مشکلات استان مرکزی باید به کار گرفته شود / بخش دانشگاهی برای حل مشکلات استان مرکزی راهکارهای اجرایی ارائه کند

دانشجویان در دیدار مسئولان دانشگاهی با نماینده ولی فقیه در استان مرکزی برضرورت به‌کارگیری ظرفیت دانشگاه‌ها برای رفع مشکلات استان مرکزی تاکید شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اراک، ظهر امروز مسئولان دانشگاهی استان مرکزی باحضور در بیت امام جمعه اراک، ضمن دیدار با آیت الله دری نجف ابادی نماینده ولی فقیه در استان مرکزی و امام جمعه اراک، گزارشی از فعالیت های انجام گرفته در دانشگاه‌ها ارائه کردند.

در این جلسه، امام جمعه اراک نیز بابیان دیدگاههای خود نظرات راهبردی و اجرایی مختلف در حوزه دانشگاه ارائه کرده و خواستار فعالیت بیش از پیش دانشگاه ها در حوزه های مختلف استانی برای رفع مشکلات موجود شد.

گفتمان‌سازی اقتصاد مقاومتی باید در دانشگاه ها انجام شود

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی برضروت فعالیت دانشگاه‌های استان درجهت تحقق و تبیین سیاست‌های اقتصاد مقاومتی تاکید کرد و گفت: گفتمان‌سازی اقتصاد مقاومتی باید در دانشگاه ها انجام شود.

آیت‌الله قربانعلی دری نجف‌آبادی افزود: جهان اسلام و به‌ویژه ایران اسلامی نیازمند حمایت تمام ارگان‌ها و آحاد جامعه است که دانشگاه‌ها نیز یکی از این ارگان‌ها هستند.

وی تصریح کرد: ما باید برای رسیدن به امنیت تمام جوانب را درنظر بگیریم چراکه هرغفلتی برابر با از دست دادن سرمایه‌های کشور است، به‌طور مثال در زمان جنگ ایران عراق ما برای تسخیر فاو 80 روز جنگیدیم و برای این عملیات از تمام تجهیزات برخوردار بودیم اما به‌سبب غفلتی که کردیم در مدت 36 ساعت فاو را از دست دادیم، اما در زمان آزادسازی خرمشهر ما با دست خالی اما با برنامه جلو رفتیم توانستیم خرمشهر را آزاد کنیم.

ظرفیت دانشگاه‌ها در برطرف کردن مشکلات اجتماعی استان مرکزی به‌کار گرفته شود

رئیس کل دادگستری استان مرکزی بااشاره به ضرورت توجه به ظرفیت دانشگاه‌ها در جامعه گفت: ظرفیت دانشگاه‌ها در حل مشکلات اجتماعی و اجتماعی در استان مرکزی به‌کار گرفته شود.

حجت‌الاسلام قاسم عبدالهی افزود: فرهنگ‌سازی و مطالبات فرهنگی در جامعه امروز از مردم است و مهمترین مطالبه آنها بحث امنیت اجتماعی و فرهنگی است که در این راستا دستگاه‌های قضایی و امنیتی باید نگاه اجتماعی به مسائل و مشکلات جامعه داشته باشند تا بتوانند خواسته مردم را برآورده کنند.

وی تصریح کرد: مسئولان دانشگاه‌های ما باید به‌دنبال از بین بردن مشکلات فرهنگی و عقب‌افتادگی‌های موجود در دانشگاه‌ باشند چراکه امروز بعضی از دانشجویان ما به‌گونه‌ای رفتار می‌کنند که رفتار آنها نشان از بی‌فرهنگی است و باید به بررسی این موضوع پرداخت که اهانت دانشجویان به ائمه اطهار(ع) نشات گرفته از چیست.

12کاروان از دانشگاه‌های استان مرکزی به عتبات عالیات اعزام می‌شود

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان مرکزی بااشاره به اعزام کاروانهای دانشجویی عتبات عالیات در استان مرکزی گفت: 12 کاروان از اساتید و دانشجویان استان مرکزی امسال به عتبات عالیات اعزام می‌شوند.

حجت‌الاسلام مهدی ایمانی‌مقدم با اشاره به برگزار نشدن حج و اعزام دانشجویان به عتبات عالیات افزود: امسال 100 هزار دانشجو از استان مرکزی به عتیات عالیات اعزام می‌شوند.

وی تصریح کرد: سهم استان مرکزی 12 کاروان است و این‌امر فرصت مناسبی به منظور آشنایی بیشتر نسل‌جوان با ائمه معصومین در این سفر است.

دانشگاه علوم پزشکی اراک رتبه نخست طب و اورژانس کشور را کسب کرد

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک بااشاره به اقدامات این دانشگاه در استان مرکزی گفت: این دانشگاه سال گذشته موفق به کسب 3 رتبه کشوری شد که در زمینه طب و اورژانس رتبه نخست کشور را از آن خود کرد.

حسن طاهراحمدی ظهر افزود: این دانشگاه در سال گذشته موفق به کسب سه رتبه کشوری شد، رتبه نخست آموزش دانشیاران و طب و اورژانس، در رشته کودکان رتبه دوم و در زمینه غذا و دارو رتبه سوم کشوری را به دست آورد.

وی تصریح کرد: رسالت اصلی دانشگاه علوم پزشکی تامین و رسیدگی به مسائل سلامت و درمان مردم است و 80 درصد مسائل دانشگاه در بحث دارو و درمان افراد در جامعه معطوف شده و تنها 20 درصد مربوط به آموزش است.

دانشگاه‌ها برای تحقق منویات مقام معظم رهبری تلاش کنند

رئیس دانشگاه پیام نور استان مرکزی  با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری اظهار داشت: مقام معظم رهبری تاکید بسیاری بر توسعه علمی دانشگاه‌ها دارند و این مهم را از رسالت‌های دانشگاهیان دانسته‌اند که ما باید تلاش خود را در راستای تحقق منویات مقام معظم رهبری مضاعف کنیم.

هادی غفاری افزود: دانشگاه‌های ما از لحاظ توسعه علمی تا قبل از سال 2013 روند صعودی داشتند که متاسفانه این روند در چند سال اخیر کاهش شدیدی داشته است و رفع این مشکل در گرو همت جامعه دانشگاهی و کمک مسئولان است و در غیر این‌صورت ما همچنان شاهد روند نزولی توسعه علمی در کشور می‌شویم.

وی تصریح کرد: دانشگاه‌های ما مشکلات زیادی دارند که رشد روز افزون انواع آسیب‌های اجتماعی یکی از اساسی‌ترین این مشکلات است و باتوجه به مسئولیت خطیر مسئولان دانشگاهی اما متاسفانه هیچ نهادی در دانشگاه‌ها مسئولیت مستقیم مقابله با آسیب‌های اجتماعی را برعهده نمی‌گیرند که این امر تنها بر عمق فاجعه می‌افزادی و ما باید تلاش کنیم که این آسیب‌ها در بین دانشجویان از بین برود نه اینکه باری بر دوش آنها بگذاریم.

شوراهای فرهنگی و اجتماعی دانشگاه‌ها باید در جهت رفع مشکلات موجود دانشگاه‌ها پویاتر باشند

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان مرکزی با اشاره به مشکلات موجود در دانشگاه‌ها گفت: تمام دانشگاه‌های استان مرکزی دارای شورایی به‌منظور برطرف کردن مسائل و مشکلات فرهنگی و اجتماعی دانشگاه هستند که این امر یک ویژگی مثبت برای دانشگاه‌هاست.

علیرضا نظام آبادی افزود: عفاف و حجاب، نماز، مسائل فرهنگی  از جمله موضوعاتی است که در این شوراها مورد بررسی قرار می‌گیرد که این نیمی از کار است و نیم دیگر آن به خود دانشجویان بستگی دارد و آنها باید در راستای کاهش آسیب‌های اجتماعی و مشکلات دانشگاه خود همکاری لازم با مسئولان را داشته باشند.

وی تصریح کرد: دانشگاه آزاد اسلامی استان در راستای این امر اقدامات مثبتی را انجام داده است که از جمله آنها ضیافت‌های اندیشه، برگزاری ساعت فرهنگی و غیره است، دانشگاهیان باید آگاه باشند که این مراکز علمی نباید در اختیار جناحی خاص قرار گیرد و به صورت عمومی عمل کند که برای تحقق این امر برگزاری مناضره‌های مختلف در دانشگاه‌ها بسیار موثر است.

حضور اساتید ارزشی در دانشگاه‌ها امری ضروری است

مدیرکل صدا وسیمای استان مرکزی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری گفت: باتوجه به بیانات مقام معظم رهبری اساتید دانشگاه‌ها نقش بسزایی در توسعه علمی کشور دارند چراکه آنها تربیت چندین دانشجو که آینده‌سازان کشور هستند را برعهده دارند و باید در این را ثابت قدم و استوار عمل کنند.

حمید قربانی‌جم افزود: حضور اساتید ارزشی در دانشگاه‌ها امری ضروری است و باید از حضور اساتیدی که نامطمئن بودن خود را اثبات کرده‌اند جلوگیری شود، دانشجویان امروز فردای کشور رامی‌سازند و اساتید نامطمئن نه تنها بر خود دانشجو بلکه تاثیر منفی در آینده کشور دارد.

وی تصریح کرد: یکی از عواملی که سبب پیشرفت دانشگاه‌ها می‌شود، تشویق دانشگاهیان است که در همین راستا صدا و سیمای استان مرکزی آمادگی کامل خود برای تجلیل از دانشجویان، اساتید و نخبگان اعلام می‌کند و آماده دعوت از آنها برای حضور در صدا و سیمای استان است.

مدیرکل صدا و سیمای استان مرکزی خاطرنشان کرد: دانشگاه‌های استان باید فعالیت‌های فرهنگی را به صورت مستمر انجام دهند تا نتیجه آن را ببینند چراکه فعالیت‌های مقطعی هرگز تاثیری در روند توسعه دانشگاه‌ها ندارد و تحقق این امر نیازمند همکاری ارکان دولتی است.

گزارش از فاطمه مختاری

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «ظرفیت دانشگاه‌ها برای رفع مشکلات استان مرکزی باید به کار گرفته شود / بخش دانشگاهی برای حل مشکلات استان مرکزی راهکارهای اجرایی ارائه کند» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات