7000 میلیارد تومان برای نوسازی شبکه آبرسانی کشور نیاز است

طرح آبرسانی مدیر مصرف و نظارت بر کاهش آب بدون درآمد آبفای مهندسی کشور گفت: برای بازسازی ۴۰ هزار کیلومتر شبکه آبرسانی فرسوده شهری در کشور به ۷ هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر، سیدعلی سیدزاده بعدازظهر امروز در نشست با خبرنگاران در بوشهر با بیان اینکه طول شبکه آبرسانی در شهرهای مختلف کشور 142 هزار کیلومتر است اظهار داشت: از این میزان شبکه آبرسانی 40 هزار کیلومتر آن فرسوده است.

وی با بیان اینکه نوسازی و اصلاح شبکه آبرسانی در شهرها در اولویت است اظهار داشت: برای بازسازی 40 هزار کیلومتر شبکه آبرسانی فرسوده شهری در کشور به  7 هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز است.

مدیر مصرف و نظارت بر کاهش آب بدون درآمد آبفای مهندسی کشور با اشاره به میزان هدر رفت آب از شبکه‌های آبرسانی شهری گفت: بر اساس ارزیابی‌های انجام شده میزان هدر رفت آب در شهرهای کشور 26 درصد است که بخشی ظاهری و بخشی واقعی است.

سیدزاده با اشاره به اینکه برنامه‌های متنوع برای بازسازی شبکه آبرسانی تدوین شده افزود: کنترل و پایش شبکه‌های آبرسانی، جلوگیری از صدمات به شبکه توزیع و توجه به استانداردهای بین‌المللی  از جمله برنامه‌های مهم این شرکت برای تامین آب مطمئن است.

وی بااشاره  به مشارکت سرمایه‌گذاران خارجی در طرح‌های آبرسانی در شهرها و روستاها خاطر نشان کرد:  پس از برجام و برطرف شدن تحریم‌ها شرکت‌های خارجی برای مشارکت  در طرح‌های آبرسانی اعلام آمادگی کردند که اکنون یک شرکت کره‌ای در بازسازی شبکه آبرسانی بوشهر مشارکت می‌کند.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «7000 میلیارد تومان برای نوسازی شبکه آبرسانی کشور نیاز است» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات