170 روستای خراسان جنوبی با تنش آبی دست و پنجه نرم می‌کنند/154 روستا فاقد آب آشامیدنی هستند

خشکسالی مدیر عامل آبفار خراسان جنوبی با بیان اینکه در حال حاضر ۱۵۶ روستای بالای ۲۰ خانوار استان فاقد آب آشامیدنی هستند، گفت: ۱۷۴ روستا بالای ۲۰ خانوار در خراسان جنوبی با تنش آبی مواجه‌اند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بیرجند علی‌اکبر بسکابادی عصر امروز در گارگروه توسعه روستایی و عشایری خراسان جنوبی اظهار داشت: کیفیت آب شرب در خراسان جنوبی روز به روز در حال کاهش است که در این راستا یکی از اهداف ما پروژه‌های آنی، آبرسانی سیار به روستاهای فاقد آب شرب است.

وی با بیان اینکه  سال گذشته در سفر مسئولان به خراسان جنوبی 17 میلیارد تومان اعتبارات وعده داده شد، افزود: براساس این وعده‌ها پروژه‌هایی برای آبرسانی به روستاهای خراسان جنوبی آغاز شده است.

مدیر عامل آبفار خراسان جنوبی  با بیان اینکه در حال حاضر از 907 آبادی بالای 20 خانوار در استان، 547 روستا در تأمین آب مشکلی ندارند، گفت: 174 روستا بالای 20 خانوار در خراسان جنوبی با تنش آبی مواجه است.

بسکابادی با بیان اینکه  از محل اعتبارت  سال گذشته 13 آبادی در خراسان جنوبی بهبود شبکه پیدا می‌کند، افزود: در این راستا 15 آبادی غیر برخرودار ارتقا می‌یابد.

وی با بیان اینکه ازمحل اعتبارات سال گذشته 6 روستای زیر6 خانوار برخوردار می‌شوند، اظهار داشت: 500 میلیون دلار ازمحل صندوق توسعه ملی برای آبرسانی به روستاها انجام که سهم روستاهای خراسان جنوبی 378 میلیارد ریال بود.

مدیر عامل آبفار خراسان جنوبی با بیان اینکه در حال حاضر 156 روستای بالای 20 خانوار در خراسان جنوبی بدون آب است، گفت:ازمحل اعتبارات سال 94 تعداد 21 روستا نیز از تنش آبی رها پیدا می‌کند.

بسکابادی افزود: 31 هزار نفر جمعیت خراسان جنوبی با 56 روستا از محل احداث 25 مجتمع آبرسانی روستایی بهرمند می‌شوند.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «170 روستای خراسان جنوبی با تنش آبی دست و پنجه نرم می‌کنند/154 روستا فاقد آب آشامیدنی هستند» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات