گشت‌های نامحسوس پیشگیری از آتش‌سوزی‌ گندمزارهای بیله‌سوار راه‌اندازی شد‌

برداشت گندم فرماندار شهرستان بیله‌سوار گفت: گشت‌های نامحسوس نیروی انتظامی و سایر دستگاه‌ها فعال شده و در بین مزارع در حال گشت‌زنی هستند و با کسانی که اقدام به آتش زدن مزارع خود بعد از برداشت محصول کنند به شدت برخورد می‌شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اردبیل، آرام حلیم عصر امروز در بازدید از گندمزارهای بیله‌سوار اظهار داشت: در حال حاضر گشت‌های نامحسوس نیروی انتظامی و سایر دستگاه‌ها در بین مزارع در حال گشت‌زنی هستند و با کسانی که اقدام به آتش زدن مزارع خود بعد از برداشت محصول کنند به شدت برخورد می‌شود.

وی با اشاره به خسارات وارد شده به بخش کشاورزی شهرستان بر اثر آتش‌سوزی‌های مزارع بیان کرد:‌ سال گذشته 500 هکتار از مزارع آماده برداشت این شهرستان به دلیل سرایت آتش از مزارعی که محصولاتشان برداشت شده بود طعمه حریق شد.

حلیم افزود: امسال برای جلوگیری از وارد آمدن خسارت به مزارع گندم شهرستان بیله‌سوار اقدامات پیشگیرانه به کار گرفته شده که از جمله آنها اختصاص 7 نقطه از شهرستان برای استقرار امکانات امدادی در آنها است.

فرماندار شهرستان بیله‌سوار تصریح کرد: در هر یک از پایگاه‌های امدادی مزارع 5 دستگاه تراکتور، یک دستگاه گریدر و یک دستگاه آتش‌نشانی و در مجموع 50 تا 55 دستگاه مستقر است تا در صورت وقوع حادثه‌ای اقدامات سریع را انجام دهند.

وی گفت: از ابتدای سال تمامی اقدامات پیشگیرانه به کار گرفته شده تا حادثه آتش‌سوزی در مزارع و گندمزارهای شهرستان رخ ندهد و امیدواریم این امر محقق شود که با تمهیدات اتخاذ شده در صورت وقوع حادثه‌ای نیز در کمترین زمان ممکن با استفاده از از دستگاه‌های پایگاه امدادرسانی در زمینه امحای آن اقدام می‌شود.

حلیم با تاکید بر خودداری کشاورزان از آتش زدن کاه و کلش در مزارع خود بعد از برداشت محصول اظهار کرد: از کشاورزان و گندمکاران در شهرستان انتظار می‌رود حداقل به مدت یک هفته در کنار زمین‌های زراعی خود مستقر بوده و هوشیاری لازم را در این زمینه داشته باشند تا فصل برداشت تمام شود و بتوانند محصولات خود را بدون وارد آمدن خسارت برداشت کنند.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «گشت‌های نامحسوس پیشگیری از آتش‌سوزی‌ گندمزارهای بیله‌سوار راه‌اندازی شد‌» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات