مشتاقانه منتظر دیدار و تعامل بانمایندگان مجلس ایران هستیم

به گزارش خبرگزاری مهر، محمد ابراهیم طاهریان فرد سفیر جمهوری اسلامی ایران در ترکیه با رئیس گروه دوستی مجلس ترکیه با ایران دیدار و گفتگو نمود.

در این دیدار یوسف بیازیت رئیس گروه دوستی پارلمان ترکیه و مهمت حبیب سولوک نماینده سیواس حضور داشتند.

سفیر ایران در این دیدار ضمن تبریک تشکیل گروه جدید دوستی در مجلس ترکیه با ایران گفت: نمایندگان مجلس دهم ایران، اخیرا با تعیین هیئت رئیسه و پشت سر گذاشتن مراحل اداری مشغول به کار شدند. امیدواریم در ایام پیش رو با تشکیل گروه دوستی جدید در مجلس ایران، همکاری ها و روابط متقابل میان مجلسین ایران و ترکیه بیش از پیش در جهت حمایت و پشتیبانی از توسعه روابط میان دو کشور به شکلی پویا برقرار گردد.

یوسف بیازیت رئیس گروه دوستی پارلمان ترکیه هم در این ملاقات با تبریک تشکیل مجلس دهم در ایران گفت: ما بی صبرانه علاقمندیم که در راستای توسعه روابط با همکاران خود دیدار و تعاملی سازنده برقرارنماییم.

رئیس گروه دوستی پارلمان ترکیه با اشاره به روابط تاریخی میان دو کشور افزود: توسعه مناسبات سیاسی فرهنگی و اقتصادی میان ایران و ترکیه از اهمیت ویژه ای برخوردار است. مقامات عالی دو کشور مصمم به توسعه این روابط هستند. ما هم به عنوان اعضاء مجلس و گروه دوستی مجلس ترکیه آماده اییم تا در جهت تحقق منویات روسای جمهور دو کشور برای توسعه مناسبات دوستانه تلاش نموده و از هیچ گونه مساعدت سازنده برای تحکیم روابط دو دولت و ملت ایران و ترکیه دریغ نخواهیم نمود.

مهمت حبیب سولوک نماینده سیواس که سابقه قائم مقامی وزیر حمل و نقل، دریایی و ارتباطات ترکیه را در کارنامه خود دارد در خاتمه این دیدار با اشاره به ضرورت ترمیم و توسعه زیر ساخت های مبادلاتی میان دو کشور گفت: بسیار ضروری است در جهت تقویت مبادلات تجاری و اقتصادی پروژه های زیرساختی از جمله خطوط مواصلاتی راه آهن میان دو کشور با اجرای تفاهم نامه های موجود و نیز انجام پروژه و طرح های جدید بهبود و اصلاح گردد.

[ منبع این خبر سایت مهر-بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «مشتاقانه منتظر دیدار و تعامل بانمایندگان مجلس ایران هستیم» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات