اعمال ممنوعیت بر فعالیت روزنامه نگاران خارجی در اوکراین

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک،‌ طبق اظهارات یک فعال حقوق بشر در اروپا و آسیای مرکزی در روز چهارشنبه اِعمال فشار بر روزنامه نگاران خارجی در اوکراین از جمله ممنوعیت تحمیلی بر فعالیت هفده گزارشگر و ویراستار روسی در هفته گذشته، نشان دهنده گرایش دولت این کشور به اجرای سانسور دولتی است.

«تانیا کوپر» پژوهشگر و فعال حقوق بشر در اروپا و آسیای مرکزی ضمن اشاره به نگرانی اوکراین از تأثیر تبلیغات روسیه، سرکوب رسانه ها را واکنشی نامناسب خواند و اظهار داشت که «اعمال فشار و سرکوب روزنامه نگاران به طور اجتناب ناپذیری سانسور را ترویج می کند».

لازم به ذکر است که افزون بر ممنوعیت اخیر بر فعالیت روزنامه نگاران خارجی که به فرمان «پترو پوروشنکو» رئیس جمهور اوکراین در ۲۷ ماه می وضع شد، دولت اوکراین همچنین دارای یک لیست سیاه است که اسامی ۴۱ روزنامه نگار و وبلاگ نویس از کشورهای مختلف جهان از جمله انگلستان،‌ آلمان و رژیم صهیونیستی در آن به چشم می خورد.

تانیا کوپر در ادامه تصریح کرد که اوکراین خواهان پیوستن به اتحادیه اروپاست؛‌ در حالیکه در این اتحادیه اعمال فشار و سرکوب روزنامه نگاران به غیر از شرایط اضطراری امری کاملاً غیرقانونی است.

وی در پایان از اتحادیه اروپا، آمریکا و سایر کشورها می خواهد که با عدم حمایت از اینگونه اقدامات مستبدانه دولت اوکراین علیه رسانه ها، رئیس جمهور اوکراین و دولت وی را تشویق کنند که با لغو این قانون، به آزادی رسانه ها احترام بگذارند.

[ منبع این خبر سایت مهر-بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «اعمال ممنوعیت بر فعالیت روزنامه نگاران خارجی در اوکراین» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات