لاوروف: جنگ جهانی رخ نخواهد داد

به گزارش مشرق، لاوروف در مصاحبه با رادیو کامسامولسکایا پراودا با اشاره به برخی مسائل مربوط به ارتباط متقابل روسیه با سایر کشورها از جمله سوریه و آمریکا، افزود: اما پیش از همه باید بیاندیشیم چه اندازه آماده ایم اجازه وارد شدن به جنگی جدید را ندهیم، در عین حال که چنین تلاش هایی انجام می شود و این امر به افزایش توان نظامی بیش از کفایت های عاقلانه و نقض توافق های بین المللی مربوط است.

اسپوتنیک امروز (چهارشنبه) به نقل از سخنان لاوروف نوشت: سال 2001 آمریکا از توافق مربوط به محدودیت سامانه دفاع ضد موشکی خارج شد و همزمان به روسیه گفت «نگران نباشید، این علیه شما نیست، من می فهمم شما باید اقدام های متقابل اتخاذ کنید و هر کاری می خواهید انجام دهید» و اکنون همسایگان عصبی ما در شرق اروپا آن را فراموش کرده و مسکو را مقصر می دانند.
وی اظهار کرد: چیز وحشتناکی نیست. هیچ وقت در تاریخ جز موارد نادر، شرکای (غربی) ما تا پایان صادق نبوده اند. چرچیل (نخست وزیر انگلستان) که در جریان جنگ دوم جهانی آشکارا استالین را ستایش می کرد و اتحاد جماهیر شوروی را دوست و شریک قوی می نامید، مواضعی را ابراز کرد که نمادی برای آغاز جنگ سرد شد.

وزیر امور خارجه روسیه ادامه داد: همچنین ما را در بحران اوکراین و اوضاع سوریه متهم می کنند و اکنون می خواهند در مساله لیبی کمک کنیم و شاید ما را در آنچه در یمن هم اتفاق می افتد مقصر بدانند.

لاوروف در بخش دیگری از این مصاحبه گفت: از زمان حکومت ایوان گروزنی - ایوان مخوف - نمی خواستند، روسیه قوی و مطمئن شود. در طول قرن گذشته انگلیسی ها و آمریکایی ها با هر کار ممکن در صدد جلوگیری از یکپارچگی اوراسیا بر آمدند.

لاوروف افزود: همه آنها در دیدگاه زبیگنیو بژزینسکی (مشاور امنیت ملی جیمی کارتر) در کتاب «صفحه بزرگ شطرنج» گنجانده می شود که به طور مستقیم برنامه «اجازه اتحاد به وحشی ها (بربرها) را ندهید» پیشنهاد کرد که امری کاملا مشخص و بارز است.

وی تاکید کرد: باید با همه دوست بود. ارتباطات خوبی بر پایه تساوی و مساوات داشت که از اصول ماست. اما همزمان باید دانست متحدین اصلی ما یعنی ارتش، نیروی دریایی و اکنون نیروی هوا فضا هستند.

لاوروف در پایان خاطر نشان کرد که اهریمن نمایی روسیه در غرب رخ می دهد.

[ منبع این خبر سایت مشرق نیوز-بین المللی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «لاوروف: جنگ جهانی رخ نخواهد داد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات