کاهش قیمت نفت با ناامیدی از تصمیم فردای اوپک

نفت در بازار جهانی با ناامیدی از تصمیم اوپک برای کاهش سقف تولید در نشست فردا ۶۲ سنت کاهش یافت و بشکه‌ای ۴۹.۲۷ دلار فروخته شد.

به گزارش فارس، از آنجایی که انتظار می‌رود اوپک اقدامی در مورد تولید انجام ندهد چراکه به شدت بر روی سهم بازار تمرکز کرده است، قیمت نفت در بازارهای جهانی کاهش یافت اما نگرانی در مورد اقتصاد چین بر چشم‌انداز تقاضا تاثیر گذاشت.

به گزارش رویترز، هر بشکه نفت برنت با ۶۲ سنت کاهش ۴۹.۲۷ دلار و هر بشکه نفت خام آمریکا با ۶۰ سنت کاهش ۴۸.۵۰ دلار فروخته شد.

به گفته تاجران، قیمت‌ها بر اثر نگرانی در مورد اینکه اعضای اوپک به افزایش تولید ادامه دهند، کاهش یافت.

به گفته تحلیلگران، اوپک همچنان به سیاست دفاع از سهم از بازار به جای کمک به تقویت قیمت‌ها با کاهش تولید ادامه خواهد داد.

پاتریک دنیس، تحلیلگر بازار در این رابطه گفت: «بعید است که در نشست وین شاهد تغییری در سیاست حفظ سهم از بازار باشیم.»

نماینده ایران در اوپک گفت تهران هیچ فریز تولیدی را انجام نخواهد داد و هر گفتگویی برای سهمیه‌بندی کردن تولید تا ثبات یافتن بازار نفت باید به تاخیر بیفتد.

[ منبع این خبر سایت الف-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «کاهش قیمت نفت با ناامیدی از تصمیم فردای اوپک» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات