افزایش10درصدی تعرفه‌های پزشکی منجر به رشد 20 درصدی کسری بیمه‌ها می‌شود

۱۳۹۵/۰۳/۱۲ - ۱۶:۵۶ - کد خبر: 184371 افزایش10درصدی تعرفه‌های پزشکی منجر به رشد 20 درصدی کسری بیمه‌ها می‌شود

سلامت نیوز:یک نماینده مردم در دهمین دوره مجلس شورای اسلامی با اشاره به افزایش 10 درصدی تعرفه های پزشکی از سوی هیأت وزیران گفت: این میزان افزایش موجب رشد 20 درصدی کسری بودجه بیمه‌ ها می شود.


به گزارش سلامت نیوز به نقل از پانا،رسول خضری با بیان اینکه افزایش تعرفه ‌های پزشکی بازار سلامت را با هرج ‌و مرج مواجه می‌ کند، گفت: باید در ابتدا اعتبارات لازم به منظور افزایش تعرفه های درمانی پیش بینی و سپس سیاست افزایش تعرفه ‌ها اجرا می شد.

این نماینده مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه درخواست سازمان های نظام پزشکی و وزارت بهداشت افزایش تعرفه ‌ها تا 20 درصد بوده، اظهار داشت: در این بین سازمان های بیمه گر با توجه به مشکلاتی که دارند با افزایش کمتر از 10 درصد موافق بودند که در نهایت دولت با افزایش 10 درصدی تعرفه های پزشکی موافقت کرده است.

وی با اشاره به مشکلات بیمه های درمانی نیز بیان کرد: متأسفانه یکی از مهم ترین مشکلاتی که در حال حاضر گریبانگیر سازمان های بیمه گر است، عدم توانایی در پرداخت مطالبات بیمارستان هاست از طرفی در سال جاری اعتبارات بیمه ها افزایش چشمگیری نداشته که این مساله حتما حیات بیمه ها را در آینده نه چندان دور با مشکل مواجه می کند.

خضری در ادامه با بیان اینکه افزایش قیمت تعرفه های درمانی باید منطقی باشد، تصریح کرد: رشد منطقی بیمه ها یکی از موضوعاتی است که هم در مجلس نهم پیگیری شد و هم اینکه در آینده توسط مجلس دهم پیگیری خواهد شد. ما خواهان رشد منطقی تعرفه ها هستیم که این موضوع به توجه بیمه ها مربوط است و همراهی دولت با بیمه های درمانی در این میان در رشد نظام سلامت اثرگذار خواهد بود.

وی با یادآوری این مطلب که 70 درصد منابع نظام سلامت در اختیار سازمان های بیمه گر است، گفت: چنانچه منابع بیمه ها تأمین نشود نظام سلامت قطعا با مشکل مواجه می شود، البته با توجه به افزایش 10 درصدی تعرفه‌ ها موجب افزایش 20 درصدی کسری بودجه بیمه‌ ها می شود چرا که مصرف نیز بیشتر شده و در این میان مشکلات نیز افزایش می یابد.

نماینده مردم پیرانشهر در مجلس دهم همچنین به بدهی دولت به بیمه ها نیز خاطرنشان کرد: حدود یک سال است که دولت نتوانسته بدهی خود را به بیمه‌ ها بپردازد در حالی ‌که اختلاف درآمدی بین پزشکان و پرستاران نیز همچنان وجود دارد و این مسایل همگی به چالش هایی برای نظام سلامت تبدیل شده است.

[ منبع این خبر سایت سلامت نیوز می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «افزایش10درصدی تعرفه‌های پزشکی منجر به رشد 20 درصدی کسری بیمه‌ها می‌شود» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات