مرکز تحقیق و توسعه فناوریهای پیشرفته مخابراتی راه‌اندازی شد

به گزارش خبرگزاری مهر، این مرکز پیرو امضای تفاهم همکاری سهامدار عمده شرکت مخابرات ایران و مجموعه انستیتو تحقیقات و فناوری کره جنوبی، راه اندازی شد.

در این مرکز که با سرمایه گذاری مشترک بین ایران و کره جنوبی ایجاد شده است، تحقیق و توسعه در مورد فناوری های پیشرفته مخابراتی و اطلاعاتی، فناوری های هوشمند، فناوریهای اطلاعاتی و محاسباتی و سلامت الکترونیک انجام می شود.

در راستای توسعه خدمات حوزه سلامت الکترونیک، آزمایشگاهی تخصصی تحت عنوان «آزمایشگاه فناوریهای سلامت الکترونیک» با همکاری انستیتو تحقیقات کره جنوبی در این مرکز تحقیقاتی ایجاد خواهد کرد.

انستیتو تحقیقات و فناوری کشور کره جنوبی (ETRI) مجموعه ای دولتی و پیشرفته در حوزه اطلاعات، مخابرات، الکترونیک و فناوری های همگرا محسوب می شود که فعالیت می کند.

این انستیتوی دولتی، در سال ۱۹۷۶ تاسیس شده و در زمینه ICT دارای بالاترین رتبه و ۲۷ شعبه در دنیا است که ۲۰۰۰ پژوهشگر در این مرکز فعالیت می کنند. این انستیتو دارای سه مرکز تحقیقات و ۶ آزمایشگاه تخصصی است.

[ منبع این خبر سایت مهر-دانش می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «مرکز تحقیق و توسعه فناوریهای پیشرفته مخابراتی راه‌اندازی شد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات