پیام استاندار خراسان جنوبی به مناسبت 14خرداد سالروز رحلت امام و قیام 15خرداد

به گزارش روز چهارشنبه اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان جنوبی، وجه الله خدمتگزار در این پیام نوشت: 14خرداد ماه، یادآور عروج ملکوتی بزرگ مردی از تبار نور است که بر بلندای تاریخ سرود فتح و ظفر سر داد و امید را در دل ستم دیدگان خسته از ظلم و استعمار روشن کرد.
در بخشی از پیام آمده است: حضرت امام(ره) آزادی و آزادگی را معنایی تازه بخشید؛ روزی که ملت بزرگ ایران و حتی مستضعفان و آزادگان دنیا در فراق محبوب خود صاحب عزا شدند.
وی ادامه داد: امام خمینی(ره) آزاد مردی بی مانند بود که فکر و اندیشه متعالی او و روش و منش الهی و پیامبرگونه اش چنان دنیای تشنه عدالت و حق خواهی را درهم نوردید که هنوز پس از چندین دهه تحقیق و تفحص، کسی قادر به شناخت همه جانبه و عمیق شخصیت والای انسانی موحد و بصیر چون او نبوده است و نخواهد بود.
« و هرچه ارزش های اسلامی و انسانی توسعه می یابد، محققین و اندشمندان و پژوهشگران دشت معرفت و کمال به گوشه هایی از آن کانون پرتپش، بصیر، پویا و پرمعرفت پی می برند.»
خدمتگزار اضافه کرد: رحلت آن شخصیت بی نظیر نیز همچون حیاتش منشأ بیداری و نهضتی دو باره شد و راه و یادش جاودانه گردید؛ چرا که او حقیقت بود و حقیقت همیشه زنده و فناناپذیر است.
وی با تسلیت سالروز ارتحال ملکوتی امام راحل(ره) گفت: قیام خونین 15 خرداد سال 42نقطه عطفی در شکل گیری و پیروزی انقلاب اسلامی ایران است.
وی در این پیام افزود: با پاسداری از آرمانهای والای امام امت و ادامه راه شهدای انقلاب، تحت لوای فرامین مقام معظم رهبری و اجرای برنامه های مدبرانه دولت تدبیر و امید در جهت اعتلای نظام اسلامی و سرافرازی و سربلندی ایران بیش از پیش تلاش کنیم.
رحلت امام خمینی(ره) رهبر کبیر انقلاب اسلامی 14خرداد سال 1368 اتفاق افتاد و مقام معظم رهبری توسط مجلس خبرگان برای رهبری نظام و انقلاب انتخاب شدند.
2047/

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «پیام استاندار خراسان جنوبی به مناسبت 14خرداد سالروز رحلت امام و قیام 15خرداد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات