مسئله ریاضی با اثبات ۲۰۰ ترابایتی -آکا

سایت علمی ، اخبار علمی آکااخبار علمی تازه های فناوری اخبار آموزشی

آکاایران: سرویس فناوری آکا ایران به نقل از ایتنا؛ بخش فناوری شخصی:

به گزارش آکاایران: آکا ایران- به تازگی دانشمندان علوم ریاضی توانسته اند تا یکی از مسائل پیچیده و بغرنج ریاضی را به اثبات برسانند که برای ذخیره اثبات یاد شده به 200 ترابایت انباره اطلاعاتی نیاز بوده است.

,مسئله,ریاضی,اثبات,[categoriy]

مسئله ریاضی با اثبات ۲۰۰ ترابایتی

مسئله ریاضی با اثبات ۲۰۰ ترابایتی -آکامسئله,ریاضی,اثبات,ترابایتی

آکاایران: مسئله ریاضی با اثبات ۲۰۰ ترابایتی

به تازگی دانشمندان علوم ریاضی توانسته اند تا یکی از مسائل پیچیده و بغرنج ریاضی را به اثبات برسانند که برای ذخیره اثبات یاد شده به ۲۰۰ ترابایت انباره اطلاعاتی نیاز بوده است.

به گزارش آکا ایران به نقل از رایورز به نقل از وب سایت خبری تحلیلی Gizmodo، بدون شک اثبات های ریاضی برای هیچ کس به جز ریاضی دانان جذابیت بالایی ندارد ولی علوم بسیاری از مسائل ریاضی پیچیده استفاده می کنند که همین امر موجب می شود تا تلاش فراوانی جهت اثبات مسائل پیچیده ریاضی توسط دانشمندان انجام پذیرد.

به تازگی متخصصان علوم ریاضی به سراغ حل کردن یکی از تئوری های پیچیده این علوم رفته اند و در کمال ناباوری مجبور به صرف ۲۰۰ ترابایت حافظه برای ثبت این اثبات شده اند.

,مسئله,ریاضی,اثبات,[categoriy]

مسئله ریاضی با اثبات ۲۰۰ ترابایتی

 

این مسئله که در دهه ۸۰ میلادی توسط ریاضی دانی به نام "رونالد گراهام" ارائه شده بود شامل یک معمای عددی بوده و طراح آن جایزه ای ۱۰۰ دلاری را برای کسی که بتواند آن را حل کند در نظر گرفته بود.

حال یک گروه سه نفره از محققان به سراغ حل این معما رفته و توانستند در اثباتی ۲۰۰ ترابایتی به پاسخ "نه" برای این معما دست پیدا کنند.

شایان ذکر است که پیش از این بیشترین میزان داده مصرف شده برای اثبات یک معادله ریاضی تنها ۱۳ گیگابایت بود ولی این تئوری جدید پس از پردازش موازی ۸۰۰ پردازنده به مدت دو روز موفق به ارتقاء این میزان به ۲۰۰ ترابایت شد.
 [ منبع این خبر سایت آکاایران-علمی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «مسئله ریاضی با اثبات ۲۰۰ ترابایتی -آکا» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات