یک مسجد به ازای هر 750 نفر شهرضایی وجود دارد

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا، محسن گلابی در همایش نماز شهرستان شهرضا که در سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد، افزود: با این وجود هنوز هم در این زمینه کمبود احساس می شود.
وی از فعالیت 120 هیات ثابت و سیار در شهرضا خبر داد و افزود: این نشان از وجود فرهنگ غنی و مذهبی در بین مردم این شهرستان است.
فرماندار شهرضا بر فراهم کردن شرایط مناسب برای برگزاری نماز جماعت در این شهرستان تاکید کرد و گفت: نمازهای جمعه و جماعات در این شهرستان به نحو مطلوب برگزار می شود.
وی تصریح کرد: مسئولان باید شرایط مناسب برای پویایی بیشتر نماز جماعت در شهرستان را فراهم کنند و در راستای افزایش توسعه و پویایی نماز جماعت نیز مطالعات کارشناسی انجام شود.
وی همچنین گفت: باید در انتخاب مربیانی که در مدارس آموزش نماز و وضو می دهند، دقت ویژه ای شود.
فرماندار شهرضا همچنین با گلایه از غیبت برخی مسئولان ادارات در این همایش گفت: باید دلیل نبود برخی از مدیران و مسئولان در این نشست بررسی شود.
در این همایش معاون فرهنگی ستاد اقامه نماز استان اصفهان نیز توجه بیشتر به نماز را یکی از بهترین راه های کاهش آسیب های اجتماعی دانست و افزود: بیش از 700 روایت در باره اقامه نماز اول وقت وجود دارد.
حجت الاسلام ابراهیم رنجبر گفت: برخی از فقها در گذشته نماز اول وقت را واجب دانسته و فقهای کنونی نیز بر اقامه نماز اول وقت تاکید دارند.
رنجبر تصریح کرد: اقامه نماز اول وقت باید به فرهنگ شیعی تبدیل شود اما در برخی از موارد مشاهده می شود که توجه کافی به این موضوع وجود ندارد.
معاون فرهنگی ستاد اقامه نماز استان اصفهان گفت: در تاریخ یکی از مهمترین عوامل شناخت شیعیان، برگزاری نماز اول وقت بوده است اما امروز این ویژگی وجود ندارد.
حجت الاسلام رنجبر اظهار داشت: در برخی از ادارات و مدارس آنطور که باید به برگزاری نماز جماعت توجه نمی شود.
امام جمعه شهرضا نیز در این نشست گفت: ایجاد تفرقه و نفاق در جامعه کار دشمنان است.
حجت الاسلام سیف الله یعقوبی با تاکید بر ایجاد وحدت در جامعه افزود: همگان باید بر این موضوع تاکید داشته باشند.
وی با اشاره به اتفاقات اخیر در موضوع حج تصریح کرد: سعودی باعث به وجود آمدن این مشکلات شدند.
امام جمعه شهرضا با اشاره به گسترش فضای مجازی گفت: اگر ایمان و اعتقادات به مبانی اسلام وجود نداشته باشد فضای مجازی مشکلات زیادی را در جامعه ایجاد می کند.
شهرضا در 80 کیلومتری جنوب اصفهان واقع است .
پ/6027/7144

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «یک مسجد به ازای هر 750 نفر شهرضایی وجود دارد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات