اوقات فراغت دانش آموزان با نگاه ویژه به حاشیه نشینان اجرا یی شود

به گزارش خبرنگار ایرنا سید محمد رضا هاشمی چهارشنبه شب در نشست شورای آموزش و پرورش شهرستان شاهرود افزود: این نگاه ویژه باید در برنامه های خاص ماه مبارک رمضان برای استفاده معنوی بیشتر دانش آموزان مورد تاکید قرار گیرد.
وی حضور مشاوران مذهبی و فرهنگی در بین دانش آموزان مدارس در طول سال تحصیلی 94-95 را اقدامی لازم و شایسته برای تقویت و تعالی فرهنگ ،هنر و دین این افراد برشمرد.
وی تاکید کرد: کنار تحصیل علم و دانش باید به مسایل فرهنگی ،هنری و دینی توجه شود که ریشه بسیاری از مسایل،آسیب ها و چالش های اجتماعی در این زمان درمان و خشکانده شود.
مدیر آموزش و پرورش شاهرود هم در این نشست گفت: براساس طرح کشوری توزیع متوازن دانش آموزان برای ورود از پایه نهم به دهم در دوره دوم متوسطه این شهرستان ،925نفر دانش آموز پسر و 915 نفر دانش آموز دختر برای سال جدید تحصیلی مشغول تحصیل خواهند شد.
سید حبیب الله میر ابوالحسنی افزود:برای سال تحصیلی آینده دانش آموزان پسر این مقطع تحصیلی باید 425 نفر در هنرستان ها ،و 500نفر دیگر در رشته های تجربی150نفر ،ریاضی 197 نفر و انسانی165 نفر تقسیم بندی ،هدایت و تحصیل کنند.
و ی با بیان اینکه از 915 دانش آموز دختر این مقطع تحصیلی نیز باید تعداد 420 نفر در هنرستان ها 495 نفر در بقیه رشته ها به تحصیل ادامه دهند ، تاکید کرد: از این تعداد 160نفر در رشته ریاضی ،160نفر در رشته انسانی و 182 نفر در رشته تجربی ادامه تحصیل خواهند داد.
این مسئول گفت: در توسعه متوازن نحصیلی ، دانش آموزان باید با تقسیم بندی خاص هدایت تحصیلی شوند و سهمیه جذب دانش آموز در هر مدرسه مشخص و بدون تغییر خواهد بود.
معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش شاهرود هم در این نشست گفت: ساماندهی معلمان در روستاهای دور افتاده و شهرها ، بررسی و ساماندهی مسایل ثبت نام دانش آموزان مقاطع مختلف تحصیلی و برنامه ریزی هدایت تحصیلی متوازن دانش آموزان از پایه نهم دوره اول متوسطه به پایه دهم دوره دوم متوسطه از مهم ترین فعالیت هامحسوب می شود.
نوروز کاویانی افزود: تجهیزات هنرستان ها تقویت شده و در سال تحصیلی گذشته چهار رشته تربیت بدنی ،طلا سازی ،قالی بافی و صنایع دستی هم به رشته های تحصیلی هنرستانی اضافه شده است.
معاون پرورشی و تربیت‌بدنی اداره آموزش و پرورش شهرستان شاهرود هم در این نشست گفت: در ماه مبارک رمضان محفل های قرآنی دانش آموزی با دعوت از قاریان ممتاز قرآن کریم برگزار خواهد شد.
سیدمحمدرضا کریمی افزود: در سال تحصیلی گذشته 40نفر از روحانیون و مبلغان خواهر و برادر به عنوان مشاور مذهبی در مدارس سطح شهرستان شاهرود با این اداره همکاری کرده اند.
7358/6167

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «اوقات فراغت دانش آموزان با نگاه ویژه به حاشیه نشینان اجرا یی شود» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات