پزشکان بخش خصوصی از تعرفه ها متضرر می شوند

به گزارش خبرگزاری مهر، دکتر اکبر رنجبرزاده درباره افزایش ۱۰ درصدی تعرفه‌های پزشکی، افزود: به نظر می‌رسد نرخ افزایش تعرفه‌های پزشکی نباید کمتر از میزان تورم در کشور باشد زیرا این تعرفه‌ها حقی بر پزشکان است.

وی ادامه داد: بر اساس قانون پزشکان باید یا در بخش خصوصی کار کنند یا دولتی، بر این اساس افزایش ۱۰ درصدص تعرفه‌ها برای پزشکانی که در بخش خصوصی فعالیت دارند مقرون به صرفه نیست زیرا این گروه از جامعه پزشکی ارتباطی با بخش دولتی ندارند.

رنجبرزاده با تاکید بر اینکه افزایش تعرفه‌های پزشکی باید متناسب با تورم انجام می‌شد، تصریح کرد: بدون شک هزینه‌های جانبی اداره یک مطب حداقل موضوعی است که باید در تعیین تعرفه ها به ویژه در بخش خصوصی مورد توجه قرار گیرد زیرا بخش خصوصی از سوی دولت حمایت نمی شود.

وی یادآور شد: پزشکانی که در بخش دولتی فعالیت می‌کنند تکلیفشان مشخص است زیرا فعالیت آنها بر اساس تعرفه های وزارت بهداشت و با حمایت این وزارتخانه انجام می‌شود اما پزشکان در بخش خصوصی با افزایش ۱۰ درصدی تعرفه‌ها متضرر می شوند درحالی که باید با واقعی کردن تعرفه‌ها مانع از آن شد تا پزشکان به دنبال اقدامات غیرضروری مانند تغییر شغل یا دریافت‌های غیرمتعارف نباشند.

عضو هیئت رئیسه مجلس، ادامه داد: با واقعی شدن تعرفه‌ها، نظارت‌ها در حوزه سلامت باید بیشتر شود تا مانع از سوءاستفاده برخی پزشکان نسبت به دریافت های خارج از عرف شد در این میان اگر تعرفه های پزشکی متناسب با تورم افزایش پیدا می‌کرد حداقل می توانست پاسخگوی خوبی در زمینه ارایه خدمت از سوی پزشکان باشد.

[ منبع این خبر سایت مهر-سلامت می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «پزشکان بخش خصوصی از تعرفه ها متضرر می شوند» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات