استقرار 870 ناجی غریق در سواحل مازندران

علیرضا یونسی عصر چهارشنبه در حاشیه بهره برداری از یک طرح دریا در محمودآباد در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود : امسال در 95 نقطه ساحلی مازندران طرح ساماندهی دریا اجرا شده است و در تمامی آنها ناجیان غریق حضور دارند.
وی همچنین از شناسایی 320 نقطه کور و حادثه خیز در ساحل شهرهای استان خبر داد و گفت که در تمامی این نقاط ناجی غریق مستقر شده است.
مازندران 338 کیلومتر از ساحل دریای خزر را در اختیار دارد .
دریا مهم ترین جابه گردشگری مازندران است و هر ساله بر اساس آمارهای رسمی بیش از 20 میلیون مسافر به این استان سفر می کنند.
** شنا در نقاط کور ممنوع
رئیس ستاد اجرایی طرح های ساماندهی دریا در مازندران همچنین بر ضرورت توجه مسافران و مجاوران به شنا در نقاط اجرای ساماندهی طرح دریا تاکید کرد و گفت : اگر چه در نقاط کور ناجیان غریق حضور دارند ولی انتظار می رود مسافران و شهروندان از این مناطق برای شنا وارد آب نشوند.
وی گفت : آمارهای رسمی سال های گذشته نشان می دهد بیش از 90 درصد از مرگ ناشی از غرق شدگی در نقاط کور رخ داده است .
یونسی افزود : اگر مسافران و شهروندان در مناطقی که طرح ساماندهی اجرا شده ، شنا کنند ، آمار مرگ ناشی از غرق شدگی بشدت کاهش می یابد .
وی گفت : اجرای طرح ساماندهی دریا در مازندران سبب شده است تا در سه سال گذشته همواره آمار غرق شدگی در دریا کاهش یابد و انتظار این است که امسال هم این روند ادامه یابد.
بر اساس آمارهای رسمی پارسال 86 نفر در آب های ساحلی دریای خزر در مازندران بر اثر غرق شدگی جان باختند در حالی که آمار سال پیش از آن 98 نفر بود.
همچنین بر اساس همین آمارها 173 نفر در سال 92 و 214 نفر در سال 91 در آب های ساحلی دریای مازندران جان باختند.
** هلال احمر ، مسئول کمیته غرق شدگان
معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی استاندار مازندران از سپردن مسئولیت کمیته مغروقین در طرح ساماندهی دریا به جمعیت هلال احمر در سال جاری خبر داد و گفت : با رایزنی های به عمل آمده با جمعیت هلال احمر کشور ، این جمعیت موظف به استقرار ناجی غریق در 120 نقطه کور و شنا ممنوعه و نظارت بر عملکرد ناجیان غریق شده است.
یونسی افزود : با توجه به آغاز موج سفرهای پیش از ماه مبارک رمضان به مازندران ، تمامی دستگاههای خدماتی و اعضای ستاد اجرایی طرح های ساماندهی دریا در کلیه شهرهای ساحلی مازندران در آماده باش هستند.
7331/1654

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «استقرار 870 ناجی غریق در سواحل مازندران» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات