23 هزار فرهنگی همدان مشتاق پوشیدن لباس امداد و نجات هستند

عبدالله جعفری روز چهارشنبه در آئین تجلیل از مجریان طرح دادرس همدان افزود: اگر همانند سالهای گذشته بتوان سالانه 200 تیم 14 نفره را آموزش دهیم در یک برهه پنج ساله شمار قابل توجهی جوان آموزش دیده با هدف مبارک امداد و نجات در اختیار جامعه قرار می گیرد.
وی از آموزش 16 هزار نفری در طرح دادرس خبر داد و اضافه کرد: طرح دادرس و آموزش دانش آموزان یک کار پسندیده در جامعه متمدن ایران اسلامی است.
وی در ارتباط با نجات یک دانش آموز توسط معلم زن خاطرنشان کرد: اگر آموزشهای تخصصی در کنار چنین کارهای انسان دوستانه قرار بگیرد نتیجه کار بسیار خوب و در راستای اهداف هلال احمر نیز خواهد بود.
معاون تربیت وسلامت آموزش و پرورش خواستار آموزش دانش آموزان از سالهای ابتدایی شروع تحصیل شد و اجرای طرحهایی نظیر غنچه های هلال احمر را در توجه دانش آموزان به این مولفه موثر دانست.
جعفری افزود: طرح های ابتکاری دراین زمینه می تواند دو سازمان آموزش و پرورش و هلال احمر را به هم نزدیک کرده و این همکاری را به نتیجه بسیار مطلوبش تداوم بخشد.
معاون جوانان هلال احمر همدان نیز آموزش و پرورش را یار و یاورهلال احمر دانست و گفت: در طرح دادرس و طرحهایی که نیاز به همکاری آموزش و پرورش بوده این سازمان همکاری همه جانبه را با هلال احمرداشته است.
پاک بین اضافه کرد: در این طرح دو رئیس شعبه، دو کارشناس سلامت، دو کارشناس جوانان و دو مربی بعنوان نمونه انتخاب شده اند که مورد تقدیر قرارمی گیرند.
وی مقیاس ارزیابی شعب را بررسی و ارزشیابی عملکرد آنها ذکر کرد و گفت: عملکرد بیشتر شعب همانند هم بودند ولی بعضی ازشعب نقاط قوت مشهود در اجرای این طرح داشتند که بعنوان شعب برتر انتخاب شدند.
معاون جوانان هلال احمر استان اضافه کرد: با توجه به اینکه مهارتهای بشردوستی مکمل مهارتهای امدادی است، سال گذشته پیشنهاد آموزش مهارتهای بشردوستی در کنار مهارتهای امدادی ارائه شد که امیدوارم این آموزش درجامعه فرهنگ سازی شود.
در این آئین از افراد برگزیده طرح دادرس که از شعب هلال احمر و کارشناس های منتخب آموزش و پرورش بودند تقدیر بعمل آمد.
7526/6993

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «23 هزار فرهنگی همدان مشتاق پوشیدن لباس امداد و نجات هستند» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات