تاسیس دفاتر تجاری در کشورها نقش موثری در توسعه صادرات دارد

به گزارش خبرنگار مهر، محمود امانت عصر امروز در کارگروه توسعه صادرات غیر نفتی استان با اشاره به لزوم خروج صنایع از رکود اظهار داشت: چنانچه در کشورهایی نظیر استرالیا و اسپانیا و هندوستان دفاتر تجاری و فروشگاه راه ‌اندازی کنیم نقش موثری در کسب بازار و فروش تولیدات استان خواهیم داشت.

وی ادامه داد: برخی کشورها مانند ترکیه به واسطه تضعیف روابط سیاسی بیش از ۶۰ درصد از بازار خود را از دست داده لذا می‌توانیم با تکیه بر روابط سیاسی در مدت یکسال بازار آن کشورها را در تسخیر کالاهای ایرانی درآوریم.

امانت تصریح کرد: برخی کشورها نظیر استرالیا و کشورهای آفریقایی بازار بسیار خوبی برای عرضه مصالح ساختمانی تولید شده در استان هستند که با توجه به رایزنی‌ های انجام شده از سوی اتحادیه صادرکنندگان استان می توانیم در آن کشورها نقش مشارکتی داشته باشیم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به هدف گذاری دولت برای ۱۰۰۰ میلیارد تومان صادرات گفت: با توجه به اینکه بیش از ۹۰ درصد از صادرات کشور در اختیار ۱۰ استان است دولت این اعتبار را به استان‌های موثر تزریق کند.

رئیس اتحادیه صادرکنندگان بیان داشت: با توجه به کارکرد و برنامه هایی که استان ها با تکیه بر  ظرفیت ‌ها و پتانسیل های خود هدف ‌گذاری کرده اند قطعا خواهند توانست نقش بهتری را در توسعه صادرات غیر نفتی ایفا کنند.

این فعال بازرگانی اضافه کرد: علاوه‌بر این، استان‌ها طرح‌هایی دارند که قطعا در این راستا راه‌گشا خواهد بود و می‌تواند مشکلات و موانع در این حوزه را رفع کند.

وی با اشاره به رکود بازار و کالاهایی که به بازارهای صادراتی نیاز دارند عنوان کرد: در نظر داریم تا بازارهای هدف جدیدی تعریف کنیم و با توجه به نوع تولید و ظرفیتی که در استان داریم با بهبود و حفظ کیفیت فعلی نسبت به توسعه بازارهای صادراتی اقدام کنیم.

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «تاسیس دفاتر تجاری در کشورها نقش موثری در توسعه صادرات دارد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات