هشدار خبرگان درباره دو قطبی‌سازی کشوربه گزارش جهان به نقل از فارس، نخستین جلسه هیأت رئیسه مجلس خبرگان رهبری دوره پنجم با حضور آیت‌الله احمد جنتی و سایر اعضای هیأت رئیسه در تهران برگزار و در این جلسه راهکارهای اجرای بیانات مقام معظم رهبری بررسی و مقرر شد معاونت اجرایی مجلس خبرگان با ارائه پیشنهادهای قابل اجرا، بررسی های لازم را انجام دهد و نتیجه را در جلسه آینده به هیات رئیسه ارائه کند.

همچنین موضوعات مطرح شده در سخنرانی اعضای مجلس خبرگان در اجلاس اخیر بررسی و تصمیمات لازم برای انعکاس آن به مقامات ذی‌ربط گرفته شد.

هیات رئیسه مجلس خبرگان همچنین با استناد به توطئه‌های دشمن و تلاش مذبوحانه برای ایجاد تفرقه و دوقطبی کردن جامعه مقرر کرد از طریق تعامل با روسای سه قوه، مقامات و مسئولان کشور، تمهیدات لازم برای خنثی کردن این توطئه ها در چارچوب رهنمودهای مقام معظم رهبری اتخاذ شود.

اعضای هیات رئیسه خبرگان همچنین مقرر کردند که جلسات این هیات ماهانه و به طور منظم برگزار شود.

همچنین زمان جلسه مشترک مجلس خبرگان طبق تبصره 2 ماده 15 آیین‌نامه این مجلس تعیین و مقرر شد درباره دستور جلسه آن در جلسه آینده هیات رئیسه تصمیم گیری شود.

هیات رئیسه خبرگان همچنین مقرر کرد جایگاه، اهداف و وظایف این مجلس از طریق رسانه ملی، دیگر رسانه‌ها و با استفاده از ظرفیت فضای مجازی تبیین شود.

اعضای هیات رئیسه مجلس خبرگان در این نشست همچنین با قدردانی از پیام و سخنرانی مقام معظم رهبری درباره وظایف این مجلس، از نهادهایی که در برگزاری انتخابات این دوره از مجلس خبرگان و نیز در برپایی مراسم افتتاحیه همکاری داشتند تشکر کردند.

همچنین مقرر شد، معاونت فرهنگی مجلس خبرگان برای فعال کردن همه بخش های این مجلس در چارچوب تبیین و اجرای رهنمودهای مقام معظم رهبری و تبیین جایگاه این مجلس این همایش ها را با حضور اعضای خبرگان و کارشناسان و صاحبنظران حوزوی و دانشگاهی برگزار می کند.

در این جلسه همچنین بر فعال شدن کمیسیون‌های شش‌گانه مجلس خبرگان و آغاز به کار آنها تاکید و مقرر شد جلسه آینده هیات رئیسه پنجشنبه 24 تیر در دبیرخانه این مجلس در قم برگزار شود.

[ منبع این خبر سایت جهان نیوز-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «هشدار خبرگان درباره دو قطبی‌سازی کشور» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات