جزئیات بسته حمایتی از تولید و صادراتبه گزارش جهان به نقل از مهر، سید محمود نوابی ظهر چهارشنبه در نخستین همایش تقدیر از حامیان حقوق مصرف‌کنندگان استان گلستان اظهار کرد: حمایت از تولید و حقوق مصرف‌کنندگان یکی از اولویت‌های وزارت صنعت، معدن و تجارت در سال جاری است.
 
وی افزود: حمایت از تولید و حقوق مصرف‌کنندگان در شرایطی محقق می‌شود که مصرف کنند از کالاهای بی‌اصل و نصب اقبال نکرده و آن‌ها را خریداری نکنند.
 
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت به دیگر برنامه‌های این وزارتخانه در سال جاری اشاره و تصریح کرد: ایجاد فروشگاه‌های بزرگ زنجیره‌ای یکی دیگر از اولویت‌هاست.
 
وی ادامه داد: هم‌اکنون سهم کشور از فروشگاه‌های زنجیره تنها پنج درصد است که این رقم در جهان ۸۵ درصد است.
 
وی اضافه کرد: هم‌اکنون واسطه‌ها حلقه واسط بین تولیدکنندگان و مصرف‌کنندگان هستند که تکثر آن‌ها در این امر خلل ایجاد کرده است.
 
نوابی با اشاره به اینکه لزوماً واسطه‌ها افراد بدی نیستند، خاطرنشان کرد: همچنین در امر تولید و تجارت با کمبود شرکت‌های تخصصی صادراتی مواجه هستیم.
 
به گفته وی هم‌اکنون اغلب صادرکنندگان محصولات تولیدکننده هستند درحالی‌که شرکت‌های تخصصی صادرات می‌تواند تولیدات واحدهای کوچک و متوسط را نیز پوشش دهند.
 
مدیرعامل سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان کشور همچنین گفت: هم‌اکنون از حدود سه میلیون واحد صنفی کشور بین ۸۰۰ هزارتا یک‌میلیون واحد فاقد پروانه هستند که سازمان‌دهی و مدیریت آن‌ها یکی از برنامه‌های امسال وزارت صنعت، معدن و تجارت است.
 
نوابی همچنین از ابلاغ بسته‌های تسهیلاتی حمایتی دولت در امر تولید خبر داد و افزود: این بسته تسهیلاتی برای راه‌اندازی طرح‌های صنعتی با پیشرفت فیزیکی بالای ۶۰ درصد و راه‌اندازی واحدهای نیمه فعال و راکد تا پایان امسال پیش‌بینی‌شده است.
 
وی ادامه داد: این تسهیلات به طرح‌ها و واحدهایی اعطا می‌شود که تولید بیشتر و اشتغال جدیدی داشته باشند.
 
وی به سهم استان گلستان در این بسته اشاره و تصریح کرد: درمجموع ۹ هزار واحد تولیدی کوچک، یک هزار واحد تولیدی متوسط و دو هزار طرح با پیشرفت فیزیکی ۶۰ درصد موردحمایت قرار می‌گیرند که سهم گلستان ۴۲۱ میلیارد تومان است.
 
وی گفت: در راستای این بسته حمایتی و تزریق تسهیلات به ۲۳۸ واحد کوچک، ۲۴ واحد تولیدی متوسط و ۵۳ طرح بالای ۶۰ درصد در گلستان کار استاندار سخت‌تر می‌شود.
 
نوابی متذکر شد: منابع دولت در این حوزه محدود است و با تأکیدات مقام معظم رهبری و رئیس‌جمهور این تسهیلات باید به واحدهای تولیدی که تا پایان سال امکان رونق تولید و اشتغال رادارند، تخصیص یابد.

[ منبع این خبر سایت جهان نیوز-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «جزئیات بسته حمایتی از تولید و صادرات» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات