مرگ بر آمریکای خمینی گوش فلک را کر کرد/ بی‌بی‌سی فارسی این بار مستند دروغ گفت + فیلم

مرگ بر آمریکای خمینی گوش فلک را کر کرد/ بی بی سی فارسی این بار مست در گفت + فیلمبه گزارش خبرنگار گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، شبکه بی بی سی فارسی پس از چند نوبت پخش آنونس تبلیغاتی از پخش یک مستند به زعم خود افشاگرانه در خصوص رابطه پنهانی امام خمینی و آمریکا خبر داد و بلاخره درساعت 22چهارشنبه برنامه وعده داده شده را روی آنتن برد.
صرف نظر ازخبرنگار این برنامه که مدتی مواجب بگیر بی بی بی سی در اسرائیل است و عناد وی با ملت ایران برای اهل رسانه و تحقیق کاملا روشن است و همچنین باچشم بستن به نحوه انتخاب تصاویرجهت دار به ویژه از امام و به اصطلاح دکوپاژ برنامه نکاتی چند درخور این ادعانامه تصویری شایسته تامل است؛
درحالی که برنامه برآن است که از اسنادی خاص سخن می گوید تنها به تعدادی ورقه چیده شده بر روی یک میز اشاره میکنیم که گویا هیچ نکته ای نیست و البته به هیچ وجه از دو سند ادعاییی خود پرده برداری نمی کند وحداقل انتطارمخاطب در دیدن تصویر سندهای ادعایی را بی پاسخ میگذارد تنها به ارائه آنچه خلاصه سند مورد ادعا بسنده می کند و می گوید خمینی توضیح داد که با منافع آمریکا مخالفتی ندارد و برعکس حضور آمریکا درایران رابر ایجاد توازن قوا دربرابر شوروی وانگلیس ضروری می داند.
نکته جالب توجه آنکه گزارشگر به این واقعیت نمی پردازد که امام اساسا به دلیل مخالفت رسمی با آمریکا در این زمان محبوس شده است وکل ماجرای دستگیری امام در سال 42 به همین خاطر بوده است.
درادامه برای تحقیقی معرفی کردن برنامه مصاحبه ای با عباس میلانی نویسنده کتاب های معمایی هویدا و شاه که معمولا به عنوان چهره ای سند کاو از او یاد می شود  انجام پذیرفته که البته وی بدون اشاره به سند ادعایی بی بی سی و تایید آن فقط به ذکر مسائلی کلی در باب مخالفت امام با اصلاحات ارضی و آنچه مخالفت باحقوق زنان می داندمی پردازد و نتیجه می گیرد امام از ارتباط داشتن با آمریکا ابا نداشته است ادعایی که از هر مخالفی صدورش دور از ذهن نیست.
برنامه در ادامه از نامه و ارسال آن به سفارت آمریکا میگوید و بلافاصله با اشاره به ترور کندی رسیدن نامه به کندی را با اما و اگر مواجه می داند و ترجیح می دهد این سوال را مسکوت گذارد که اگر اصرار امام با رابطه داشتن با آمریکا بوده چرا در یک سال بعدی که درایران بوده و یا 15سالی که در تبعید ترکیه وعراق بوده اند نامه نگاری طلب کمک از آمریکا و کنار آمدن و سازش با آمریکا را مجدد امتحان نکرده و تنها به اصطلاح بر روی یک اسب مرده بنام کندی شرط بندی کرده است.
درادامه و در حالی که برنامه 15سالی را بی توضیح و به زعم خود بی سند پشت سر می گذارد به روزها انقلاب میرسد و در مغالطه ای اساسی از پیام های کارتر برای امام سخن می گوید و در سایه بازی با کلمات خاص خود می کوشد تا علاقه امام را به ایجاد رابطه با آمریکا به جای اصرار بی پاسخ آمریکا بر این رابطه به مخاطب قالب و حقه کند.
 همچنین کوشش می شود با انعکاس پاسخ های صریح امام به رابطه داشتن با آمریکا و نفی آن از سوی ایشان به زعم خود امام را دروغگو جلوه دهد این ها جملگی در حالی است که علاقمند رابطه برقرار کردن با آمریکا اعضا دولت موقت بوده اند و النهایه بر سر همین مساله هم از جریانات انقلاب کنار گذاشته شدند.
درحالی که بخش دوم سخنان عباس میلانی همچنان کمکی به تلاش بی فرجام برنامه نمی کند و به تایید هیچ سندی در تایید ادعای برنامه نمی انجامدگزارشگر برنامه بصورت زنده روی خط آمده و مدعی می شود هنوز سند کامل نامه امام به کندی بیرون نیامده و البته معلوم نمی کند آیا همه هیاهو برای سندی بنام هیچ چه معنایی داشته و البته نمی افزاید که دومین سند ادعایی برنامه هم چرا بیشرمانه مغفول واقع میشود و بحث بر سران فراموش شد.
همه اینها در حالی است که یک نکته اساسی کلیت این نمایش بچگانه را شایسته تامل جدی معرفی می کند و آن اینکه اگر واقعا چنین مساله ای واقعیت داشت چرا باید آمریکایی ها که اصطلاحا صاحب این اسناد هستند و در طول 4 دهه گذشته از هیچ گونه دشمنی با ملت ایران و امام امت و رهبری دریغ نکرده اندتاکنون از این اسناد والبته اسناد ادعایی بیشتر بی بی سی علیه ایشان و آرمان های جمهوری اسلامی استفاده نکرده اند؟
برای مشاهده آنونس گزارش بی‌بی‌سی این گزارش اینجا کلیک کنید


انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت باشگاه خبرنگاران-همه می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «مرگ بر آمریکای خمینی گوش فلک را کر کرد/ بی‌بی‌سی فارسی این بار مستند دروغ گفت + فیلم» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات