تحریفگرانِ ناتوان در برابر حقیقت زنده

جریان تحریف امام خمینی که سال گذشته در یک مقطع زمانی خاص پررنگ تر از همیشه نمودار شد، در شبکه های اجتماعی و فضای مجازی توفیق چندانی نیافت و فقط تعدادی شبکه ماهواره ای که از سوی آمریکا و انگلستان هدایت می شدند توانستند برای مدتی کوتاه با مخابره برخی گزارش های بی پشتوانه و مغرضانه، برای جلب رضایت سرمایه گذاران غربی خود تلاش کنند. مهدی جابری- بخش سیاست تبیان جماران

علت تحریف ها و هجمه ها علیه امام این است که راه، اندیشه و افکار این شخصیت معنوی و بزرگ، همچنان در ایران و تمام جهان زنده است و هنوز هم می تواند منشاء و آغازی برای انقلاب های ضداستکباری و حرکت های آزادی خواهانه باشد.
جریان تحریف امام خمینی که سال گذشته در یک مقطع زمانی خاص پررنگ تر از همیشه نمودار شد، در شبکه های اجتماعی و فضای مجازی توفیق چندانی نیافت و فقط تعدادی شبکه ماهواره ای که از سوی آمریکا و انگلستان هدایت می شدند توانستند برای مدتی کوتاه با مخابره برخی گزارش های بی پشتوانه و مغرضانه، برای جلب رضایت سرمایه گذاران غربی خود تلاش کنند.
واقعیت امروز جامعه ایران این است که جوانان این کشور به رغم مشکلاتی که در تمام کشورهای در حال توسعه وجود دارد، مرز مشخص و تفکیک شده ای بین حوزه های مختلف سیاسی و اقتصادی مشخص کرده اند و به آن پایبند هستند. بنابراین مشکلات اقتصادی (که حتی گریبانگیر جوامع توسعه یافته غربی نیز هست) نمی تواند مردم ایران را نسبت به اصول و ارزش های متعالی جامعه مایوس یا بدبین کند.
سال گذشته با اوج گیری فعالیت های مغرضانه و تبلیغات سوء برای ایجاد شک و تردید نسبت به آرمان های امام راحل بین مردم ایران، شاهد کمترین حمایت از جریان تحریف در شبکه های اجتماعی بودیم. به طور مثال در شبکه های اجتماعی تلگرام و اینستاگرام نه تنها استقبالی از جریان تحریف امام نشد بلکه تعدادی از دانشجویان و جوانان ایرانی به مقابله با تحریفاتی پرداختند که در شبکه های ماهواره ای مدیریت و هدایت می شد. نکته جالب این است که تعدادی قابل توجهی از تصاویر منتشر شده در اینستاگرام، از خرداد سال گذشته تا امروز مربوط به زندگی ساده امام راحل و آرمان ها و خط و مشی ایشان بوده است. همچنین اینستاگرام دفتر نشر آثار آیت الله خامنه ای مهرماه سال گذشته با انتشار تصویری به موضوع تحریف امام پرداخت و با استقبال جوانان و مردم ایران مواجه شد.
با این حال، برخی مطالب بی سند که در ماهواره های غربی منتشر می شد، انژاس محدودی در فیس بوک داشت و افرادی که نام و نشان مشخصی نداشتند و احتمالا وابسته به همان شبکه های ماهواره ای بودند، برای بازنشر مطالب تحریف شده و مغرضانه علیه امام خمینی (ره) تلاش هایی داشتند که البته به سرانجام نرسید.
در زمینه مقابله با جریان تحریف امام (ره) حتی کلاس ها و کارگاه های آموزشی تحت عنوان "تبیین اندیشه های امام" در تهران و شهرهای دیگر کشور برپا شد که مخاطبان و استفاده کنندگان از آنها دانش آموزان و دانشجویان بودند. حتی در شبکه های اجتماعی نظیر تلگرام، واتس اپ، وایبر و لاین نیز تعدادی از جوانان برای تبیین اندیشه ها و آرای امام راحل دست به کار شدند.

نام زیبای خمینی جاری است

در زمینه مقابله با جریان تحریف امام (ره) حتی کلاس ها و کارگاه های آموزشی تحت عنوان "تبیین اندیشه های امام" در تهران و شهرهای دیگر کشور برپا شد

حجت الاسلام احمدرضا حاجتی، امام جمعه موقت اهواز معتقد است که اندیشه های امام راحل به این سادگی تحریف نمی شود و نمی توان در آنها خدشه وارد کرد:  "درست است که حضرت امام مورد برخی هجمه ها قرار می گیرند ولی در سال های بعد از پیروزی انقلاب و نیز در سال های بعد از رحلت ایشان، همچنان نام زیبای خمینی بر زبان ها جریان دارد."
وی می افزاید: " تحریف ها و هجمه های دشمنان به این علت است که امام خمینی و آرمان های او زنده است."
بنابراین می توان گفت آرمان های امام خمینی (ره) و اندیشه های ناب ایشان آنقدر پشتوانه دینی، مردمی و فکری دارد که هرگز قابل تحریف نیست و حتی اگر فعالیت های مغرضانه موقتی هم انجام شود، راه به جایی نخواهد برد. امام خمینی یک "حقیقت همیشه زنده" است که تحرکات مغرضانه سطحی نمی تواند به عمق و درون آن نفوذ کند.
حتی امام خمینی در زمان حیات خویش، اهمیتی برای افرادی که به ایشان توهین می کردند قائل نبود و آنها را لایق پاسخگویی نیز نمی دانست. در همین باره حجت الاسلام حاجتی می گوید: "دشمنان انقلاب، مراحل متعدد سانسور امام را پشت سر گذاشته اند اما نتیجه ای نگرفته اند؛ حجت الاسلام رحیمی که در دفتر امام بود، میگفت که در زمان امام کتابی به دست ما رسید که بیش از 1200 صفحه بود و حتی یک سطر از این کتاب قابل ارائه به حضرت امام نبود و خط به خطش توهین به ایشان بود؛ در نهایت وقتی امام متوجه این کتاب شدند و ما به ایشان عرض کردیم که یک جوابیه ای بنویسید ایشان با انگشت سبابه شان اشاره کردند که مشکلی نیست."
پایان بخش این نوشتار می تواند بیاناتی از مقام معظم رهبری باشد که چهاردهم خرداد سال گذشته در بیان ویژگی های ملت بیدار ایران فرمودند: «اصول امام را درست بشناسد، نگذارد شخصیّت امام را تحریف کنند، که تحریف شخصیّت امام، تحریف راه امام و منحرف کردن مسیر صراط مستقیم ملّت ایران است. اگر راه امام را گم کنیم یا فراموش کنیم یا خدای نکرده عمداً به کنار بگذاریم، ملّت ایران سیلی خواهد خورد.»[ منبع این خبر سایت تبیان-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «تحریفگرانِ ناتوان در برابر حقیقت زنده» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات