بی توجهی دولت انگلیس به حفاظت از اطلاعات درمانی شخصی کاربران -آکا

آموزش کامپیوتر و اینترنت ، دیجی آکاترفندهای امنیتی

آکاایران: سرویس فناوری آکا ایران به نقل از ایتنا؛ بخش امنیت:

به گزارش آکاایران: آکا ایران- اینبار هکرها از عدم امنیت برنامه های موبایلی مربوط به خدمات درمانی سواستفاده می کنند و اطلاعات شخصی کاربران را افشا می کنند.

,توجهی,دولت,انگلیس,[categoriy]

بی توجهی دولت انگلیس به حفاظت از اطلاعات درمانی شخصی کاربران

بی توجهی دولت انگلیس به حفاظت از اطلاعات درمانی شخصی کاربران -آکاتوجهی,دولت,انگلیس,حفاظت,اطلاعات,درمانی

آکاایران: بی توجهی دولت انگلیس به حفاظت از اطلاعات درمانی شخصی کاربران

تعدادی از برنامه های موبایلی سازمان ملی خدمات درمانی انگلیس فاقد امنیت کافی بوده و با ارسال اطلاعات حساس کاربران به طور رمزگذاری نشده حریم شخصیشان را به خطر می اندازند.

به گزارش آکا ایران به نقل از فارس، این نگرانی وجود دارد که برنامه های یاد شده موجب افشای اطلاعات شخصی هزاران نفر شوند. با افشای این اطلاعات هکرها می توانند از آنها برای طراحی حملات سایبری به کاربران اینترنت سؤاستفاده کنند.

بررسی های Imperial College لندن و تحلیل ۷۹ برنامه تلفن همراه سازمان ملی خدمات درمانی انگلیس نشان داده این برنامه ها قابل اعتماد بوده و از کارآیی لازم برخوردارند، اما آسیب پذیری های مهمی نیز دارند.

به عنوان نمونه بیش از نیمی از این برنامه ها اطلاعات خصوصی گسترده ای از کاربران جمع آوری و به سایت ها و سرویس های آنلاین منتقل می کنند. دو سوم برنامه های مذکور هم فاقد سیاست قابل رویت حریم شخصی هستند.

مهم ترین مشکل بیش از نیمی از برنامه های همراه بررسی شده، انتقال بدون رمزگذاری اطلاعات حساب کاربری افراد است.

در مجموع ۸۹ درصد از این برنامه ها داده های کاربران را به سرویس های آنلاین منتقل می کنند.

۶۶ درصد از آنها اطلاعات منجر به شناسایی کاربران را بدون رمزگذاری از طریق اینترنت انتقال می دهند و ۲۰ درصد هم به طور کلی فاقد سیاست حریم شخصی هستند.[ منبع این خبر سایت آکاایران-تکنولوژی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «بی توجهی دولت انگلیس به حفاظت از اطلاعات درمانی شخصی کاربران -آکا» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات