عملکرد نامناسب خودروهای عضلانی آمریکایی در IIHS

خودروهای عضلانی آمریکایی نسل آخر اعم از شورلت کامارو، دوج چلنجر و فورد ماستنگ از گرفتن مقام بالاترین رده ایمنی TSP بازماندن.
آخرین اتومبیل‌های عضلانی آمریکایی عملکرد قابل توجهی را در مقوله ایمنی نسبت به پیشینیان خود ارائه کرده‌اند، اما هنوز خیلی جا دارند تا برای ایمنی تصادفات به بالاترین رتبه بندی سازمان ایمنی برسند. باتوجه به دور جدید از آزمون‌های ایمنی توسط موسسه ایمنی بزرگراه‌ها یعنی IIHS، سه خودروی عضلانی آمریکایی همچون شورلت کامارو، فورد ماستنگ و دوج چلنجر در این آزمون شرکت داده شدند که هیچ یک از آن‌ها موفق به دریافت مقام نخست این تست، یعنی بالاترین سطح ایمنی TSP (Top Safety Pick) نشده‌اند.
برای بدست آوردن یک نمره خوب از این تست، نیاز به همپوشانی بالا در جلو اعم از کیسه‌های هوا و جلوگیری از حرکت مجموعه داشبود و فرمان به سمت سرنشینان، مقاومت ستون‌ها، ارزیابی پشت سر به وسیله پشت سری‌های فعال و همچنین نیاز به یک سیستم ایمنی پیشگیری از تصادفات است که امروزه باعث به کاهش رسیدن تلفات جاده‌ای می‌شود. در این سه خودروی کوپه بدنساز هم از سیستم پیشگیری تصادف و سایر فاکتورهای ذکر شده به اندازه قابل توجهی استفاده شده است، ولی در تست هر سه خودروی عضلانی آمریکایی شاهد خم شدن سقف خودرو و جدا شدن روکش‌های نصب شده بر روی سقف، خم شدن ستون‌های درب جلو و همچنین شاهد نفوذ پنل ابزار کنار فرمان و پشت قاب‌های پلاستیکی آن به داخل کابین هستیم که باعث ضربه دیدن پاهای راننده می‌شود. به همین دلیل سازمان ایمنی IIHS به هر سه خودروی ذکر شده از 5 ستاره ایمنی، تنها 4 ستاره ایمنی اهدا کرده تا در مدل‌های آینده فکری برای 5 ستاره شدنشان کنند.

[ منبع این خبر سایت خودروبانک می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «عملکرد نامناسب خودروهای عضلانی آمریکایی در IIHS» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات