دانشگاه علوم پزشکی شیراز فانوس هدایت و روشنگری برای منطقه جنوب است

مهندس سید محمد افشانی استاندار فارس روز چهارشنبه در حاشیه نشست تخصصی اعضای هیات امنای منطقه پنج علوم پزشکی کشور در شیراز اظهار داشت : شیراز جایگاه ویژه ای در حوزه خدمات سلامت دارد ، علوم پزشکی شیراز محور فعالیت های تولید علم و ارائه خدمات سلامت به مردم استان فار سو استان های همجوار است ،این دانشگاه الگوی ارائه خدمات سلامت در منطقه جنوب است ، و با درایت مدیریت دانشگاه و تمهیدات اندیشیده شده ارائه خدمات سلامت در این استان و استان های همجوار به نحو مطلوبی ادامه دارد و رو به بهتر شدن هم حرکت میکند.
استاندار فارس افزود: استان های همچوار فارس نیز به تاسی از استان فارس و با دریافت برخی ا زخدمات سلامت اکنون جایگاه شایسته ای پیدا کرده اند و کیفیت خدمات سلامت در این استان ها هم نمود دارد.
وی در ادامه با بیان اینکه تاثیر گذاری دانشگاه علوم پزشکی شیراز و تاثیر پذیری دانشگاهها همجوار از شیراز نقطه قوتی برا یرشد و تعالی خدمات سلامت است گفت : دانشگاهها باید در زمینه ارائه خدمات سلامت بیشتر و بهتر به کیفی سازی امور بپردازن ، در سالهای گذشته بسیار سرمایه گذاری بر روی حوزه های سخت افزار و نرم افزار انجام شده اما اکنون چیزی که نیاز به سرمایه گذاری دارد حوزه مغز افزار است ، در این حوزهباید به تولید علم و تربیت متخصصانو حمایت و مراقبت از سرمایه های انسانی کرد.
وی همچنین به برخی از حساسیت ها ر حوزه علوم پزشک یاشاره کرد و گفت : بوعلی سینا که پدر علم پزشکی است این حساسیت ها را درک کرده بود ، نامگذاری کتاب پزشکی بو علی سینا به نام قانون ما را به این موضوع رهنمون می سازد که کار در حوزه سلامت بسیار مهم و حساس است ، نباید کار در حوزه پزشکی صرفا با نگاه درآمد زایی بیشتر باشد ، حوزه سلامت و پزشکی نیازبه ایجاد رقابت سالم دارد.
استاندار فارس ابراز امیدواری کرد کف استفاده از توان خیرین حوزه سلامت در این بخش نیز دستاوردهای مطولب و شایسته برای منطقه پنج داشته باشد و گفت : همانطور که شیراز و استان فر سدر سالهای گذشته در این موضوع پیشتاز بوده و خیرین حوزه سلامت از سالم ترین و بهترین خیرین کشور به شمار می روند سایر استان ها نیز باید با توجه بیشتر به حوزه سرمایه گذاری خیرین در سلامت برای گشایش و توسعه این نوع فعالیت ها اقدام نمایند.
6113

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «دانشگاه علوم پزشکی شیراز فانوس هدایت و روشنگری برای منطقه جنوب است» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات