مورالس استفاده از منشور دموکراتیک علیه ونزوئلا را یک تهاجم قلمداد کرد

به گزارش ایرنا و به نقل از خبرگزاری اروپاپرس ، مورالس در این رابطه از «لوییس آلماگرو» دبیر کل این سازمان که از اتخاذ اقدامات سازمان برای پیدا کردن یک راه حل سیاسی برای بحران ونزوئلا دفاع کرده بود ، انتقاد کرد .
مورالس در این راستا از آلماگرو درخواست نمود که ابزار حمله به کشور بولیواری ونزوئلا نباشد .
وی گفت :پیش از این «باراک اوباما» رئیس جمهوری آمریکا و امروز آلماگرو به تهاجم پرداختند .برادر آلماگرو ، ابزار تهاجم به کشور انقلابی‌ ونزوئلا نباشید .
بدین صورت ، رهبر بولیویایی به جلسه فوری سازمان یافته شده در روز سه شنبه از سوی آلماگرو با اعضای شورای دائم سازمان کشورهای آمریکایی برای رسیدگی به بحران سیاسی ونزوئلا ، پاسخ داد .
مورالس ادامه داد :برادر آلماگرو ، باید از کرامت ، حاکمیت و تعیین سرنوشت جامعه کشورهای آمریکای لاتین و کاراییب (سلاک ) دفاع کرد نه که آن را فروخت .
بنا به این گزارش، آلماگرو روز سه شنبه در تقاضایی رسمی از رئیس شورای دائم سازمان کشورهای آمریکایی درخواست کرد که بر اساس دستور العمل ماده 20 منشور دموکراتیک، جلسه ای فوق العاده بین روزهای 10 و 20 ژوئن پیش رو (21 و 31 خرداد ماه) برگزار شود.
این ماده تصریح می کند که چنانچه در یکی از کشورهای عضو، تغییری در نظم قانون اساسی صورت گیرد که به طور جدی در نظم دموکراتیکی کشور اثر داشته باشد، سایر اعضا می توانند فراخوان فوری برای برگزاری شورای دائم بدهند تا به ارزیابی جمعی اوضاع پرداخته و تصمیمات مناسب را اتخاذ کنند.
آلماگرو اضافه کرد که بر اساس گزارش 132 صفحه ای سازمان کشورهای آمریکایی که روز سه شنبه منتشر شد، این تقاضا را انجام داده و به عقیده وی، این گزارش ایجاب می کند که یک تغییر فوری در اقدامات قوه مجریه صورت گیرد.
اروپام *5*491**شبس 1488 **

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «مورالس استفاده از منشور دموکراتیک علیه ونزوئلا را یک تهاجم قلمداد کرد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات