بان کی مون حملات تروریستی مالی و قتل صلحبانان این سازمان را بشدت محکوم کرد

بان کی مون دبیر کل سازمان ملل روز چهارشنبه با صدور بیانیه ای ضمن محکوم کردن حملات تروریستی اخیر مالی گفت هیچ دلیلی نمی تواند اقدامات تروریستی علیه مردان و زنانی که در همکاری با سازمان ملل برای حفاظت از جان مردم و بازگرداندن صلح به این کشور تلاش می کنند توجیه کند.
دبیر کل سازمان ملل ضمن تسلیت به خانواده قربانیان این حملات از مقام های دولت مالی خواسته است تا در اسرع وقت ضمن انجام تحقیقات لازم در مورد این حملات عاملات آن را بمجازات برسانند وازمردم این کشور نیز دعوت کرده است تا هرگونه اطلاعاتی درمورد عاملان این حملات را دارند در اختیار مقامات دولتی قرار دهند.
وی بار دیگر بر عزم راسخ سازمان ملل در حمایت از توافقنامه صلح مالی و تلاش های جاری برای برقراری ثبات و آرامش در این کشور تاکید ورزیده است.
بان کی مون درنظر دارد که طی روزهای آینده طرحی پیشنهادی را بمنظور تقویت حضور و امکانات و تجهیزات صلحبانان این سازمان در کشور مالی به شورای امنیت این سازمان ارائه دهد.
بر اساس گزارش های سازمان ملل روز سه شنبه «روز گذشته » در اثر انفجار یک خودرو حامل بمب درمقر نیروهای صلحبان سازمان ملل یک صلحبان چینی جان خود را از دست داد و ده ها تن از کارکنان این نهاد نیزبشدت مجروح شده اند .
بر همین اساس درحمله دیگری که از سوی افراد مسلح ناشناس به مقر پیمانکاران این سازمان صورت گرفت یک صلحبان فرانسوی و دو نفر از مامورین امنیتی مالیایی این نهاد جان خود را ازدست دادند.
اروپانم-4-541 **شبس 1488 **

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «بان کی مون حملات تروریستی مالی و قتل صلحبانان این سازمان را بشدت محکوم کرد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات