فرانسه خواستارآغاز کمک های بشردوستانه هوایی سازمان ملل به سوری ها شد

به گزارش خبرگزاری فرانسه، پاریس در این درخواست که در آستانه نشست پیش روی شورای امنیت سازمان ملل در روز جمعه مطرح شد، همچنین گفت وگو درباره ارایه کمک های بشردوستانه به مناطق در محاصره سوریه را خواستار شد.
کمیته بین‌ المللی صلیب سرخ روز چهارشنبه (12 خرداد) از ورود نخستین محموله کمک‌ های بشردوستانه از سال 2012 تاکنون به شهر داریا در ریف دمشق خبر داد.
مقامات صلیب سرخ اعلام کردند، سازمان ملل متحد و هلال احمر سوریه در تحویل این کمک ‌ها با یکدیگر همکاری می‌ کنند.
به گفته مقامات شورای محلی شهر داریا، این محموله فقط شامل کمک ‌های پزشکی است.
سازمان ملل متحد ماه گذشته میلادی (مه) هشدار داده بود، در صورتی که تا اول ژوئن (12 خرداد) در ارسال کمک به مناطق در محاصره پیشرفتی حاصل نشود، 'برنامه جهانی غذا'ی این سازمان ارسال کمک‌ های هوایی را به سوریه به عهده خواهد گرفت.
طبق آمارهای اعلام شده، نزدیک به هشت هزار تن ساکن شهر تحت محاصره داریا هستند. داریا پیش از آغاز ناآرامی ‌ها در سوریه حدود 80 هزار جمعیت داشت.
سوریه از سال 2011 صحنه ناآرامی ‌های مرگبار است. طبق اعلام مرکز پژوهش‌های سیاسی سوریه حدود 470 هزار نفر از مردم سوریه به صورت مستقیم و غیرمستقیم در جریان این ناآرامی‌ ها کشته و بیش از 1.9 میلیون نفر زخمی شدند.
-عملیات کانتینری در حوزه بندری از جمله شاخصهای مهمی است که مدتهای بسیاری بود خبری از رشد این عملیات در بزرگترین بندر تجاری ایران وجود نداشت.
شبس** 1088 **1488 **

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «فرانسه خواستارآغاز کمک های بشردوستانه هوایی سازمان ملل به سوری ها شد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات